کتاب اقتصاد محیط زیست

Environmental Economics
کد کتاب : 100794
مترجم :
شابک : 978-6007446645
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 228
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

معرفی کتاب اقتصاد محیط زیست اثر استیون اسمیت

کتاب «اقتصاد محیط زیست» از سری کتاب‌های مجموعه پرفروش «یک مقدمه بسیار کوتاه» انتشارات دانشگاه آکسفورد است که در سال 2011 منتشر شد. کتاب‌های این مجموعه با هدف پر نمودن شکاف بین کتب آکادمیک و کتبی که بتوانند مرجع خوبی برای خوانندگانی از طیف‌های متنوع باشند منتشر می‌شوند. کتاب حاضر نیز تلاش دارد اصول و مفاهیم اقتصادی مسائل، انتخاب‌ها و سیاست‌های زیست‌محیطی در سطوح محلی و جهانی را برای خوانندگانی تشریح کند که لزوما دانشجویان اقتصاد و متخصصان اقتصادی نیستند.
در حالی که اکثر کتب اقتصادی برای انتقال و ارائه مفاهیم از نمودارهای پیچیده و ریاضیات گسترده استفاده می‌کنند، نویسنده مفاهیم اقتصاد محیط زیست را فارغ از تکنیک‌های اقتصاد ریاضی شرح داده است. بنابراین مطالعه کتاب به دانش پیشین از علم اقتصاد نیاز نداشته و می‌تواند مقدمه خوبی برای درس اقتصاد محیط ‌زیست در رشته‌های اقتصاد، منابع طبیعی و محیط زیست و دیگر رشته‌های مرتبط باشد. ضمن اینکه خوانندگان عمومی علاقه‌مند به مسائل اقتصادی محیط زیست و سیاست‌گذاران این حوزه مخاطبان اصلی کتاب هستند.
در ترجمه کتاب حداکثر تلاش انجام شده تا متنی روان و یکدست آماده شود. بدیهی است هرگونه ایراد و خطا در متن و مفاهیم متوجه مترجم است نه نویسنده. لازم به ذکر است که دو بخش آخر در ترجمه فارسی با عناوین «ده نکته از اقتصاد محیط زیست» و «پرسش‌ها و مباحثی بیشتر» در نسخه انگلیسی کتاب وجود ندارند. این بخش‌ها از سایت اینترنتی انتشارات دانشگاه آکسفورد ترجمه شده‌اند که پس از انتشار نسخه فیزیکی کتاب، برای خوانندگان عرضه شده است. همچنین در متن فارسی تعدادی پانویس توسط مترجم افزوده شده تا برخی مفاهیم اقتصادی برای خواننده گرامی روشن‌تر شوند.

کتاب اقتصاد محیط زیست