سرداب های واتیکان

Vatican Cellars

  • قیمت : ۱۳,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۰,۸۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب سرداب های واتیکان اثر آندره ژید

کتاب سرداب های واتیکان، رمانی نوشته ی آندره ژید است که نخستین بار در سال 1914 به چاپ رسید. آیا پاپ به شکلی مخفیانه ربوده شده است؟ این رمان طنزآمیز و شناخته شده از ژید به داستان کلاهبردارانی نابغه می پردازد که قربانیان ثروتمند خود را متقاعد می کنند که پاپ توسط فراماسون ها به زندان افتاده است. داستان این اثر که از رویدادهایی کمِدی تا صحنه هایی عاشقانه و حتی قتل را در خود جای داده، هجویه ای از اخلاقیات مرسوم است که بیش از هر چیز در شخصیتِ جالبِ مردی به نام لافکادیو نمود دارد؛ کاراکتری که رفتارهای عجیب و غیرمرسومش باعث به وجود آمدن چالش هایی در زمان انتشار کتاب شد. این رمان غیرمعمول از ژید، سؤالی بسیار مهم را مطرح می کند: انسان ها در مواجهه با ساختارهای اجتماعی و اخلاقی غیرمنعطف در پیرامون خود، چگونه باید زندگی خود را سپری کنند؟

کتاب سرداب های واتیکان


ویژگی ها کتاب سرداب های واتیکان

آندره ژید برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1947

مشخصات کتاب سرداب های واتیکان
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :964-331-403-0
تعداد صفحه :344
سال انتشار شمسی :1391
سال انتشار میلادی :1914
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب سرداب های واتیکان
Expertly constructed.
با ساختاری استادانه.
Irish Times

A funny and highly original novel.
رمانی خنده دار و بسیار بدیع.
Amazon Amazon

A story worth rereading now and again.
داستانی که ارزش چندین و چند بار خوانده شدن را دارد.
Webster.edu

بخش هایی از کتاب سرداب های واتیکان (لذت متن)
ما مصنوعی زندگی می کنیم. شخصیت واقعی خود را پنهان می کنیم به خاطر جامعه و اگر جامعه ای هم در کار نباشد، همین وجود خویشاوندان و دوستانی که ما نمی خواهیم از ما بدشان بیاید، برای این اجبار کافی خواهد بود.

چه مجموعه ی جالب توجهی از عروسک های خیمه شب بازی. اما به نظر من ریسمان های حرکت دهنده ی آن ها بسیار آشکارند! دیگر در کوچه ها جز آدم های احمق و الدنگ، کسی را نمی توان دید. لافکادیو از شما می پرسم، آیا سزاوار است یک انسان با شرف و حسابی این مضحکه را جدی تلقی کند؟

می بینم که هنوز مرا نمی شناسید. هیچ چیز به اندازه ی احتیاج سد راه من نمی شود. من هرگز دنبال چیزی نرفته ام مگر آنچه برایم بی ثمر است.