بازی تاج و تخت

اولین عنوان از حماسه ی نغمه آتش و یخ - بازی تاج و تخت
A Game of Thrones

مشخصات کتاب بازی تاج و تخت
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :سلفونی
شابک :978-964-6807-81-5
تعداد صفحه :1144
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1996
سری چاپ :15

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

برنده ی جایزه ی لوکس سال 1997

مجموعه 3 جلدی

سریالی بر اساس این مجموعه بین سال های 2011 تا 2018 ساخته شده است.

معرفی کتاب بازی تاج و تخت اثر جرج آر. آر. مارتین | ایران کتاب

کتاب بازی تاج و تخت، مجموعه ای سه جلدی و اولین عنوان از حماسه ی نغمه آتش و یخ، نوشته ی جرج آر. آر. مارتین است که در سال 1996 به چاپ رسید. مدت ها پیش و در روزگارانی فراموش شده، رویدادی مافوق طبیعی باعث شد که تعادل میان فصل ها به هم بخورد. در سرزمینی که در آن ممکن است تابستان ها چندین دهه طول بکشند و زمستان ها به درازای عمر بشر باشند، اتفاقات عجیب و ناخوشایندی در حال رقم خوردن است. سرما دوباره دارد بازمی گردد و در ویرانه های یخ زده تا مناطق شمالی وینترفل، نیروهایی خبیث و ماوراء طبیعی در حال جمع شدن پشت دیوار محافظ قلمرو پادشاهی هستند. استارک های وینترفل در دلِ این مهلکه قرار دارند؛ خاندانی که درست به اندازه ی زادگاهشان، سرسخت و تسلیم ناشدنی هستند. بازی تاج و تخت، داستان شاهزادگان، سربازان، جادوگران، قاتلان و فرزندان نامشروع در برهه ای تاریک و شوم است. سرنوشت استارک ها، متحدین آن ها و دشمنانشان در دنیایی سرشار از دسیسه، تراژدی و خیانت در آستانه ی تباهی قرار می گیرد چرا که هرکدام تلاش می کنند برنده ی مرگبارترین بازی ممکن باشند: بازی تاج و تخت.

کتاب بازی تاج و تخت

نکوداشت های کتاب بازی تاج و تخت
A genuine masterpiece of modern fantasy.
شاهکاری حقیقی در داستان های فانتزی مدرن.
Goodreads

A vast, rich saga, with splendid characters and an intricate plot.
حماسه ای عظیم و پرمایه با کاراکترهای درخشان و داستانی پیچیده.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Compulsively readable.
به شکل مسحورکننده ای خواندنی.
Denver Post

قسمت هایی از کتاب بازی تاج و تخت (لذت متن)
اگه قراره تو جون کسی رو بگیری، باید تو چشم هاش نگاه کنی و آخرین حرف هاش رو بشنوی و اگه طاقت انجام این کار رو نداشته باشی، شاید اون مرد سزاوار مردن نیست.

هیچوقت چیزی که هستی رو فراموش نکن، چون بدون تردید دنیا فراموش نمی کنه. اون رو به قدرت خودت تبدیل کن؛ اون وقت هیچ وقت نمی تونه به نقطه ضعفت تبدیل بشه. مثل یه سپر محافظ ازش استفاده کن، اون وقت هیچکس نمی تونه برای آسیب زدن بهت، ازش استفاده کنه.

برن به آن فکر کرد؛ «یه مرد اگه بترسه، می تونه هنوز هم شجاع باشه؟» پدرش به او گفت: «این تنها زمانیه که یه مرد می تونه شجاع باشه.»