کتاب کلمات

The Colossus and Other Poems
کد کتاب : 107156
شابک : 978-6004058476
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 84
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1960
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 مهر

معرفی کتاب کلمات اثر سیلویا پلات

کتاب « کلمات» نوشته « سیلویا پلات» توسط نشر ثالث منتشر شده است.

سیلویا پلات با این کتاب شعر شگفت انگیز و مهیج که برای اولین بار در سال 1960 منتشر شد، با نیرویی شگفت انگیز وارد ادبیات شد. او درباره خروس‌ها و اسکلت‌ها، پدران و خودکشی‌ها، درباره الزامات پر سر و صدا زندگی می‌نویسد.

سیلویا پلات در سال 1932 در ماساچوست به دنیا آمد. کتاب‌های او شامل مجموعه‌های شعر کلوسوس، عبور از آب، درختان زمستان، آریل، و اشعار جمع‌آوری شده است که برنده جایزه پولیتزر شدند. پلات به عنوان یکی از پیشگامان سبک نوشتن قرن بیستم به نام شعر اعتراف شناخته می شود. شعر «بابا» او یکی از شناخته شده ترین نمونه های این سبک است.

کتاب کلمات

سیلویا پلات
سیلویا پلات، زاده ی 27 اکتبر 1932 و درگذشته ی 11 فوریه ی 1963، نویسنده ی داستان کوتاه، رمان نویس و شاعر آمریکایی بود. او که در بوستون به دنیا آمد، پس از گذراندن تحصیلات اولیه به کالج اسمیت و نیونهام در دانشگاه کمبریج رفت. پلات پس از این دوران، موفقیت های بزرگی به عنوان شاعر و نویسنده به دست آورد. او در سال 1956 با شاعری به نام تد هیوز ازدواج کرد و پس از گذشت چندین سال، به همراه همسرش به انگلستان نقل مکان کرد. این زوج که دارای دو فرزند بودند، در سال 1962 از یکدیگر جدا شدند. Plath was clinicall...
نکوداشت های کتاب کلمات
Sylvia Plath's eye is sharp . . . and her wits responsive to what she sees
چشم سیلویا پلات تیزبین است. . . و عقل او به آنچه می بیند پاسخ می دهد
Poetry

She steers clear of feminine charm, deliciousness, gentility, supersensitivity and the act of being a poet. She simply writes good poetry.
او از جذابیت زنانه، ملایمت، حساسیت فوق العاده و عمل شاعر بودن دوری می کند. او به سادگی شعر خوبی می نویسد.
London Observer

قسمت هایی از کتاب کلمات (لذت متن)