کتاب هراکلس

Heracleidae
  • 10 % تخفیف
    75,000 | 67,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: بیدگل بیدگل
    نویسنده:
کد کتاب : 109519
مترجم :
شابک : 978-6223130182
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 93
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 430 قبل از میلاد
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب هراکلس اثر اوریپید

اوریپید به همراه آیسخلوس و سوفوکل یکی از سه تراژدی‌نویس یونان باستان است که نمایشنامه‌های آنها به‌طور کامل باقی مانده است. برخی از دانشمندان باستانی نود و پنج نمایشنامه را به او نسبت دادند. از این تعداد، هجده یا نوزده مورد کمابیش کامل باقی مانده اند. قطعات بسیاری (برخی قابل توجه) از اکثر نمایشنامه های دیگر او وجود دارد. او در عصر هلنیستی، همراه با هومر، دموستنس، سنگ بنای آموزش ادبی باستان شد.
اوریپید با نوآوری‌های نمایشی شناخته می‌شود که عمیقا بر نمایش تا دوران مدرن تأثیر گذاشته است، به‌ویژه در بازنمایی قهرمانان سنتی و اسطوره‌ای به عنوان مردم عادی در شرایط خارق‌العاده. این رویکرد جدید او را به پیشرفت‌های پیشگامی سوق داد که نویسندگان بعدی آن را با کمدی سازگار کردند، که برخی از آنها از ویژگی‌های رمانس هستند. او همچنین به "تراژیک ترین شاعر" تبدیل شد، با تمرکز بر زندگی درونی و انگیزه های شخصیت های خود به گونه ای که قبلا ناشناخته بود.
معاصرانش او را با سقراط به عنوان رهبر روشنفکری منحط پیوند می‌دادند. هر دو اغلب توسط شاعران طنز مانند آریستوفان مورد انتقاد قرار می گرفتند. سقراط در نهایت محاکمه شد و به عنوان یک نفوذ فاسد اعدام شد. بیوگرافی های باستانی معتقدند که اوریپید در سنین پیری تبعیدی داوطلبانه را انتخاب کرد و در مقدونیه درگذشت.

کتاب هراکلس

اوریپید
اوریپید، زاده ی سال 480 ق. م. و درگذشته ی سال 406 ق. م.، از شاعران و نمایش نامه نویسان برجسته ی یونان باستان است.پدر اوریپید از ثروتمندان شهر فولا و مادرش نیز از خانواده ای برجسته بود. اوریپید از تربیتی اشرافی برخودار و تحت تعلیم آناکساگوراس و پرودیکوس بود و علاقه ی وافری به مطالعه ی مسائل فلسفی داشت. او پس از چندی به شعر و تئاتر روی آورد.اوریپید، نمایش نامه های متعددی نوشته که به خاطر شهرت و محبوبیت فوق العاده اش در اواخر دوران شکوفایی یونان، اغلب این آثار بر جای مانده است. نمایش نامه های او...