کتاب حافظه ی خاطرات ما

Great house
کد کتاب : 10985
مترجم :
شابک : 978-6008968177
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 346
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

برنده ی جایزه ی Anisfield-Wolf سال 2011

نامزد دریافت جایزه ی اورنج سال 2011

نازمرد دریافت جایزه ی ملی کتاب آمریکا سال 2010

نازمرد دریافت جایزه ی بهترین کتاب گودریدز سال 2010

معرفی کتاب حافظه ی خاطرات ما اثر نیکول کراوس

. این کتاب مثل یک بندبازی است. خواننده نفسش را در سینه حبس می کند.
حافظه خاطرات ما سومین رمان نیکول کراوس، نویسنده نامدار آمریکایی، است. نیکول کراوس که باکتاب محبوب تاریخ عشق شناخته می شود برای کتاب حافظه خاطرات ما برنده جایزه کتاب انیس فیلد وولف ۲۰۱۱ و نامزد دریافت چندین جایزه دیگر شده است.
در حافظه خاطرات ما نویسنده ای که بیست و پنج سال پشت میزی نوشته است مجبور می شود میز را به کسی بسپارد که مدعی است وارث حقیقی آن است؛ میزی که از دل جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده و حالا در آمریکا است و باید سفر دیگری هم بکند. با رفتن میز، زندگی خانم نویسنده دستخوش تغییر می شود. از آن سو، در آن طرف اقیانوس، مردی بعد از پنجاه سال زندگی مشترک سر از راز دهشتناکی درمی آورد و در قاره ای دیگر مردی عتیقه فروش در کار جمع کردن تک تک وسایل اتاق مطالعه پدرش در بوداپست است، وسایلی که نازی ها در سال ۱۹۴۴ به تاراج برده اند.

آنچه تمام این داستان ها را به هم پیوند می دهد میزی است با کشوهای کوچک و بزرگ فراوان که بر اساس شایعات ممکن است حتی میز فدریکو گارسیا لورکا بوده باشد.

کتاب حافظه ی خاطرات ما

نیکول کراوس
نیکول کرواس، زاده ی 18 آگوست 1974، نویسنده و رمان نویس آمریکایی است. او از نسل سوم مهاجران پس از جنگ لهستان است که به آمریکا مهاجرت کردند. کراوس در آغاز، گزارشگر نیویورکر بود و به کشورهای سابق بلوک شرق سفر می کرد و شرح حال هایی از وضعیت سیاسی و خاطره های شخصی آدم های آن منطقه تهیه می کرد. این نویسنده اولین رمان خود، «مردی به داخل اتاق می آید» را در سال ۲۰۰۲ نوشت که توسط سوزان سونتاگ، نویسنده، فیلمساز و فعال برجسته ی آمریکایی تحسین شد و به فینال مسابقه ی کتاب لس آنجلس تایم راه یافت.