کتاب فروخته شده

Sold
کد کتاب : 1120
مترجم : سیده صدف عظیمی

شابک : 978-600-7683-64-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 144
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 14 مهر

برنده ی جایزه ی کوییل سال 2007

معرفی کتاب فروخته شده اثر پاتریشیا مک کورمیک

کتاب فروخته شده، رمانی نوشته ی پاتریشیا مک کورمیک است که اولین بار در سال 2006 وارد بازار نشر شد. لاکشمی، دختری سیزده ساله است که به همراه خانواده اش در کلبه ای کوچک در کوهستان نپال زندگی می کند. او خانواده ای بسیار فقیر دارد اما زندگی اش پر است ار لذت هایی ساده و کوچک همچون بزرگ کردن بز سیاه و سفید کوچکش و شانه شدن موهایش توسط مادر در کنار چراغ پیه سوز. اما زمانی که طوفان های موسمی شدید، تمامی محصولات باقی مانده ی خانواده را از بین می برند، پدرخوانده ی لاکشمی می گوید که او باید خانه را ترک کند و برای حمایت از خانواده شغلی بیابد. پدرخوانده ی لاکشمی، او را به غریبه ای معرفی می کند که به او می گوید شغلی به عنوان خدمتکار زنی ثروتمند در شهر برای او پیدا خواهد کرد. لاکشمی از این که می تواند به خانواده کمکی برساند، خوشحال است و سفر طولانی اش به هند را با امیدهای فراوان آغاز می کند. اما وقتی به آن جا می رسد، از حقیقتی غیرقابل تصور و بسیار شوکه کننده آگاه می شود. آیا لاکشمی می تواند با به خطر انداختن همه چیز خود، زندگی اش را نجات دهد؟

کتاب فروخته شده

پاتریشیا مک کورمیک
پاتریشیا مک کورمیک، زاده ی 23 می 1956، روزنامه نگار و نویسنده ی آمریکایی است.مک کورمیک، دانش آموخته ی کالج روزمونت است. او در سال 1985 مدرک خود را از دانشکده ی روزنامه نگاری دانشگاه کلمبیا دریافت کرد. مک کورمیک اکنون در نیویورک زندگی می کند و با چندین روزنامه و مجله ی معتبر همچون نیویورک تایمز، لیدیز هوم جورنال، تاون اند کانتری و بسیاری دیگر همکاری دارد. کتاب های مک کورمیک بر پایه ی تحقیقات و مصاحبه های او شکل می گیرند.
نکوداشت های کتاب فروخته شده
An exceptional and powerful novel.
رمانی استثنایی و قدرتمند.
Goodreads

Readers will admire Lakshmi's grit and intelligence.
مخاطبین، هوش و شجاعت لاکشمی را تحسین خواهند کرد.
Publishers Weekly Publishers Weekly

An important book.
کتابی بااهمیت.
School Library Journal School Library Journal

قسمت هایی از کتاب فروخته شده (لذت متن)
اگر به اندازه ی کافی دقت کنی، می بینی آشوب به همان شکلی به نظم تغییر شکل می دهد که حروف به کلمات تبدیل می شوند.

این رنج، امید را می گویم، آن قدر بی رحم و سرسخت است که مطمئنم من را خواهد کشت.

آموخته ام که تلاش برای به یاد آوردن، مثل تلاش برای در چنگ گرفتن مشتی از مه است و تلاش برای فراموش کردن نیز مثل عقب راندن طوفان های موسمی.