کتاب علم عشق

Principia amoris:the new science of love
کد کتاب : 11290
مترجم :
شابک : 9786002501721
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 568
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 5 تیر

معرفی کتاب علم عشق اثر جان گاتمن

طبق کلیشه ها، علم و احساس دو قطب مخالف یکدیگرند؛ یکی سرد و بی احساس و دیگری نرم و ابری؛ یکی بر اساس حقایق اثبات شده و دیگری بر حسب احساسات غیر قابل توضیح. دو قطبی که هرگز به هم نمی رسیدند، تا امروز.
"جان گاتمن" با زرهی از علم و منطق، در قلمروی غیرقابل محاسبه ی عشق غوطه ور شده و دانشی را در کتاب "علم عشق" آشکار می کند که بر اساس آن روابط نه تنها درک می شوند، بلکه پیش بینی نیز می شوند. بر اساس تحقیقاتی که در آزمایشگاه ها انجام شده، "جان گاتمن" پی برده که آینده ی روابط عاشقانه با ضریب صحت 91 درصد، قابل پیش بینی می باشند. این پیش بینی ها به زوج ها کمک می کنند تا از وقوع فاجعه در روابطشان جلوگیری کرده، نشانه های یک رابطه ی پایدار را تشخیص داده و شاید مهم تر از آن، علائم یک رابطه ی محکوم به شکست را بشناسند.
"علم عشق" همچنین معادلات عشقی را پیشنهاد می کند که یک مدل ریاضی از روابط بوده و به درک پیشگویی ها کمک میکند. معادلات عشقی ابزار قدرتمندی هستند که از پریشانی در رابطه جلوگیری به عمل آورده و به بهبود روابط کمک می کنند. مطالعه ی "علم عشق" اثر "جان گاتمن" ، خوانندگان را با مطالعات و تحقیقات متنوعی آشنا خواهد ساخت که برای پی بردن به دانش پشت عشق و علاقه انجام شده و علاوه بر آن مطالبی نظیر چهل و پنج اصل طبیعی درباره ی عشق، پنج نوع زوج مختلف و پنج دستورالعمل برای رابطه ای خوب و پایدار را در بردارد.
همان گونه که علم به ما کمک کرده تا جهان مادی را درک کنیم، می تواند یاری گر ما در درک جهان احساسات نیز باشد. "علم عشق" علاوه بر کمک به روان درمانگران برای درمان بیمارانشان، برای افراد کنجکاو و خواهان روابط بهتر و با کیفیت تر نیز مناسب است.

کتاب علم عشق

جان گاتمن
جان مردکای گاتمن، زاده ی 26 آپریل 1942، استاد روانشناسی و نویسنده ی آمریکایی است. او بیشتر به خاطر کارهایش در مورد ثبات در ازدواج و تحلیل روابط از طریق مشاهدات مستقیم علمی شناخته می شود.آثار گاتمن همچنین، تأثیر بسزایی بر توسعه ی مفاهیمی مهم مربوط به تحلیل رفتارهای اجتماعی داشته است. او سابقا استاد روانشناسی در دانشگاه واشنگتن بوده است.
قسمت هایی از کتاب علم عشق (لذت متن)
ما با ترکیب مقیاس خیانت جدید و سه دهه تحقیق کارل راسبالت توانستیم فرایندهای دقیقی را کشف کنیم که زن و شوهرها در جریان آن، یا «وفاداری» پرورش می دادند یا «خیانت». در سال بیستم مطالعه ی بیست ساله ی رابرت لونسون بر روی زوج ها، شوهران در ازدواج هایی که در تعامل درگیری شان «مقیاس خیانتی» وجود داشت، در مقایسه با شوهران در ازدواج هایی که دارای «مقیاس همکاری» بودند، خیلی احتمال داشت که در آغاز دهه ی 40 تا 60 سالگی بمیرند. ما در مطالعه ی دوم کشف کردیم که مقیاس خیانت با مستعد بودن برای سکته ی قلبی، انقباض سریع تر ماهیچه ای و فشار خون بالا و مزمن شوهران ارتباط دارد. مقیاس خیانت نه تنها روایی داشت، بلکه پیامدهایی داشت که تهدید کننده ی سلامت در زندگی نیز بود.