کتاب علم عشق

Principia amoris:the new science of love
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 115,000 | 103,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: دانژه دانژه
    نویسنده:
کد کتاب : 11290
مترجم : هاشم پوریامهر
شابک : 9786002501721
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 568
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 1 آبان

معرفی کتاب علم عشق اثر جان گاتمن

کتاب پیش رو دربردارنده ی مطالب مفید و کارآمد، مرتبط با روابط عاطفی و زناشویی است که حاصل سال ها تجربه و مطالعه ی علمی نویسنده در این زمینه است. جان گاتمن با بهره جویی از علم و ریاضیات و استفاده از روشی نوین به پیش بینی و فهم روابط عاشقانه می پردازد و با به کار گیری معادلات مختلف زوج ها را در پیشگیری و درمان معضلات و مشکلات پیش آمده یاری می کند.

کتاب علم عشق

جان گاتمن
جان مردکای گاتمن، زاده ی 26 آپریل 1942، استاد روانشناسی و نویسنده ی آمریکایی است. او بیشتر به خاطر کارهایش در مورد ثبات در ازدواج و تحلیل روابط از طریق مشاهدات مستقیم علمی شناخته می شود.آثار گاتمن همچنین، تأثیر بسزایی بر توسعه ی مفاهیمی مهم مربوط به تحلیل رفتارهای اجتماعی داشته است. او سابقا استاد روانشناسی در دانشگاه واشنگتن بوده است.
قسمت هایی از کتاب علم عشق (لذت متن)
ما با ترکیب مقیاس خیانت جدید و سه دهه تحقیق کارل راسبالت توانستیم فرایندهای دقیقی را کشف کنیم که زن و شوهرها در جریان آن، یا «وفاداری» پرورش می دادند یا «خیانت». در سال بیستم مطالعه ی بیست ساله ی رابرت لونسون بر روی زوج ها، شوهران در ازدواج هایی که در تعامل درگیری شان «مقیاس خیانتی» وجود داشت، در مقایسه با شوهران در ازدواج هایی که دارای «مقیاس همکاری» بودند، خیلی احتمال داشت که در آغاز دهه ی 40 تا 60 سالگی بمیرند. ما در مطالعه ی دوم کشف کردیم که مقیاس خیانت با مستعد بودن برای سکته ی قلبی، انقباض سریع تر ماهیچه ای و فشار خون بالا و مزمن شوهران ارتباط دارد. مقیاس خیانت نه تنها روایی داشت، بلکه پیامدهایی داشت که تهدید کننده ی سلامت در زندگی نیز بود.