کتاب نخستین مسلمانان در اروپا

he Muslim Discovery of Europe
کد کتاب : 11304
مترجم :
شابک : 9789644310805
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 474
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1982
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 9 مهر

معرفی کتاب نخستین مسلمانان در اروپا اثر برنارد لوئیس


جهان اسلام در قرن یازدهم تمدن بزرگی بود در حالی که اروپا در قرون تاریکی در خواب بود. به آرامی، ناگزیر، اروپا و اسلام از طریق تجارت و جنگ، جنگ های صلیبی و دیپلماسی به هم رسیدند. جزر و مد بین این دو جهان به مدت هفتصد سال، که در اینجا توسط یک مورخ درخشان روشن شده است، یکی از حماسه های بزرگ تاریخ جهان است. این کتاب شامل 30 تصویر سیاه و سفید است که به درک خواننده از محتوای کتاب کمک می کند.
کتاب با تشریح جهان بینی انسان مسلمان شروع می شود و با بی اعتنایی اولیهٔ مسلمانان به اروپا که در زمان جنگ های صلیبی کمتر از شرق مدیترانه توسعه یافته بود، ورود اسلام همراه با فاتحان عثمانی به اروپا، و با برخورد مسلمانان به اقتصاد، قضا و سیاست انسان غربی و پذیرش همزیستی مسالمت آمیز و همکاری با یهودیان و مسیحیان ادامه می یابد.
این کتاب در واقع تلاشی است برای جست و جو در منابع و ماهیت آگاهی مسلمانان از غرب و مراحل رشد این آگاهی و از 3 بخش تشکیل شده است. در نخستین بخش جریان روابط میان اسلام و اروپای غربی بررسی می‌شود. بخش دوم به ابزار ارتباط و عوامل ارتباط‌دهنده اختصاص دارد و در بخش سوم به موضوعاتی چون مسائل اقتصادی، دولت و قضا، دانش و تکنولوژی، ادبیات و هنر، و مردم و جامعه اشاره شده است.

کتاب نخستین مسلمانان در اروپا

برنارد لوئیس
برنارد لوئیس، زاده ی 31 می 1916 و درگذشته ی 19 می 2018، استاد بازنشسته ی مطالعات خاور میانه در دانشگاه پرینستون و نویسنده ای انگلیسی/ آمریکایی بود.لوئیس در لندن به دنیا آمد. تخصص او، تاریخ اسلام و اثر متقابل تمدن اسلام و غرب است و بیشتر به خاطر تحقیقات اش درباره ی تاریخ امپراتوری عثمانی شناخته می شود. لوئیس یکی از برجسته ترین خاورمیانه شناسان غربی است و نظرات کارشناسی اش، درباره ی خاورمیانه، از معتبرترین نظرات در این حوزه در نظر گرفته می شود.
دسته بندی های کتاب نخستین مسلمانان در اروپا
نکوداشت های کتاب نخستین مسلمانان در اروپا
Full of rare and exact information.... A distinguished work.
پر از اطلاعات کمیاب و دقیق .... اثری ممتاز.
New York Review of Books New York Review of Books

قسمت هایی از کتاب نخستین مسلمانان در اروپا (لذت متن)