در حبس

In Custody

معرفی کتاب در حبس اثر آنیتا دسای | ایران کتاب

کتاب در حبس، رمانی نوشته ی آنیتا دسای است که نخستین بار در سال 1984 وارد بازار نشر شد. داستان این رمان به آرزوها و مشکلات مردی در شهری کوچک در شمال هند می پردازد. دِوِن، استاد دانشگاه است و با فقر دست و پنجه نرم می کند. زمانی که از دون خواسته می شود تا با نور، بزرگترین شاعر زبانِ اردو در هندوستان، مصاحبه ای انجام دهد، او این مأموریت کاری را به عنوان راهی برای فرار از ملالت های زندگی روزمره اش تلقی می کند. دون با استفاده از توصیه ی دوستش مراد که سردبیر گاهنامه ای فعال در حوزه ی ادبیات اردو است، ضبط صوتی دست دوم برای خود تهیه می کند تا بتواند هم به رونویسی اشعاری کهن به زبان اردو کمکی کند و هم مصاحبه را انجام دهد یا حتی خاطرات نور را به رشته ی تحریر درآورد. با این حال، اتفاقات اصلاً طبق برنامه ی او پیش نمی رود و مسیر قصه به کلی تغییر می یابد.

کتاب در حبس


ویژگی های کتاب در حبس

جزو فهرست برترین آثار نویسندگان زن

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1993 ساخته شده است.

نامزد جایزه ی من بوکر سال 1984

مشخصات کتاب در حبس
انتشارات:نشر داستان
مترجم :
نویسنده :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-481-076-0
تعداد صفحه :188
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1984
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب در حبس
Magnificent.
شکوهمند.
Observer Observer

Touching and wonderfully funny.
تأثیرگذار و به شکل شگفت انگیزی خنده دار.
Goodreads

Beautiful and profound.
زیبا و ژرف.
Indian Ruminations

بخش هایی از کتاب در حبس (لذت متن)
او دریافت که عاشق شعر است نه به خاطر این که مسائل را بدون واسطه مطرح می کرد، بلکه به این دلیل که آن ها را به جایگاهی می رساند که در آن، قابل تحمل می شدند.

قبل از این که زمان ما را با خاک یکسان کند، باید تقلایمان در برابر آن را ثبت کنیم. باید ناممان را روی شن ها حک کنیم قبل از این که موج بیاید و آن را بشوید و در اقیانوس حل کند.