کتاب رژه ی خاموش

Silent Parade: A Detective Galileo Novel
کد کتاب : 115222
مترجم :
شابک : 978-6227342635
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 503
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 مرداد

معرفی کتاب رژه ی خاموش اثر کیگو هیگاشینو

کتاب «رژه‌ی خاموش» رمانی نوشته‌ی کیگو هیگاشینو، نویسنده‌ی ژاپنی است. این رمان در دسته‌ی ادبیات معمایی و پلیسی تقسیم‌بندی می‌شود و شخصیت اصلی آن کارآگاهی به نام گالیله است که درگیر ماجرای قتل دختر جوانی می‌شود. این رمان معمای پیچیده و چالش برانگیز چندین قتل را روایت می‌کند که، با چند دهه فاصله و بدون هیچ مدرک محکمی برای پیدا کردن قاتل رخ داده‌اند و گالیله که شخصیت محبوب رمان‌های هیگاشینو است برای پیدا کردن قاتل وارد عمل می‌شود.
داستان از جایی آغاز می‌شود که دختر جوانی بدون هیچ ردی ناپدید می‌شود و جست و جوها برای یافتن او بی‌فایده است اما سه سال پس از گم شدن دختر جوان بقایای اسکلت او در خاکستر خانه‌ای که در حادثه‌ی آتش‌سوزی سوخته کشف می‌شود. پس از پیدا شدن بقایای جسد دختر، فردی به عنوان مظنون دستگیر می‌شود. شواهد نه‌چندان محکمی درباره‌ی احتمال قاتل بودن او وجود دارد، اما هیچ مدرک مشخصی برعلیه متهم در دست نیست. بنابراین متهم آزاد می‌شود و پس از آزادی آزار و اذیت‌هایی را برای خانواده مقتول ایجاد می‌کند. اما مرد میانسال برای اولین‌بار نیست که به اتهام قتل دختری جوان دستگیر و سپس آزاد می‌شود. او نزدیک به بیست سال پیش هم برای کشتن دختری جوان از سوی پلیس دستگیر شد اما به دلیل کمبود شواهد در محاکمه تبرئه و آزاد شد. پس از گذشت مدتی از آزادی مرد، رژه‌ای در محله‌ای که دختر جوان در آن به قتل رسیده برگزار می‌شود و مردم از سراسر توکیو و ژاپن در آن شرکت می‌کنند. در جریان جشنواره، متهم به قتل دختران جوان به طرز غیر منتظره‌ای می‌میرد. مرگ مشکوک او باعث می‌شود تا بازرس پرونده از کارآگاه گالیله که استاد فیزیک دانشگاه است و گاهی به پلیس برای حل و فصل کردن پرونده‌ها کمک می‌کند درخواست کرده تا به او در بررسی پرونده قتل دختران جوان کمک کند.

کتاب رژه ی خاموش

کیگو هیگاشینو
کیگو هیگاشینو، زاده ی 4 فوریه ی 1958، نویسنده ای ژاپنی است. هیگاشینو پس از فارغ التحصیلی در رشته ی مهندسی برق از دانشگاه اوساکا، به نوشتن رمان روی آورد در حالی که همچنان به عنوان مهندس در شرکتی بزرگ کار می کرد. هیگاشینو به خاطر خلق داستان های معمایی خود، برخی از معتبرترین جوایز ادبی ژاپن را به خود اختصاص داده است.در سال 1999 ، او جایزه نویسندگان سبک رازآلود ژاپن را برای رمان "هیمیتسو (راز)" به دست آورد، که توسط کریم یاسار به انگلیسی ترجمه شد و توسط ورتیکال، تحت عنوان "ناوکو" در سال 2004 منتشر...