دانش پدیدارشناسی روح

The Phenomenology of Spirit

  • قیمت : ۴۲,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نگاهنگاه
مترجم: ابراهیم ملک اسماعیلی

معرفی کتاب دانش پدیدارشناسی روح اثر گئورگ ویلهلم فریدریش هگل

کتاب دانش پدیدارشناسی روح، اثری نوشته ی گئورگ ویلهلم فریدریش هگل است که نخستین بار در سال 1807 منتشر شد. این کتاب خارق العاده از هگل را می توان در زمره ی انقلابی ترین و جریان سازترین آثار فلسفی تمام تاریخ دسته بندی کرد. هگل در پیش گفتار این کتاب، به توضیح هسته و جان مایه ی روش خود می پردازد و عواملی را متذکر می شود که نقطه ی تمایز روش او با سایر متدهای فلسفی پیشین به حساب می آیند. او سپس در بخش آغازین کتاب، تفکرات امانوئل کانت درباره ی شک گرایی را به شکل خلاصه توضیح می دهد و آن ها را کامل می کند. کتاب دانش پدیدارشناسی روح به شش بخش تقسیم می شود که «آگاهی»، «خودآگاهی»، «عقل»، «روح»، «دین» و «دانش کامل» نام دارند. طیف گسترده ی موضوعات مورد پرداخت در این کتاب، به شکلی کاملاً منحصر به فرد و آن قدر با توازن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند که این روش با نام «دیالکتیک هگلی» شناخته می شود. این کتاب، پژوهشی شگرف درباره ی رشد ذهن از آگاهی مستقیم به فلسفه ی علمی است و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و ماندگارترین آثار فلسفی غرب شناخته می شود.

کتاب دانش پدیدارشناسی روح


ویژگی های کتاب دانش پدیدارشناسی روح

جزو فهرست برترین آثار فلسفی گودریدز

مشخصات کتاب دانش پدیدارشناسی روح
نوع جلد :گالینگور
قطع :وزیری
شابک :978-600-376-173-5
تعداد صفحه :560
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1807
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب دانش پدیدارشناسی روح
A brilliant study of the stages in the mind.
پژوهشی درخشان درباره ی مراحل درون ذهن.
Barnes & Noble

One of the most influential works of philosophy.
یکی از تأثیرگذارترین آثار فلسفی.
Ever Green

One of the most important works in the Western philosophical tradition.
یکی از مهمترین آثار در تاریخ فلسفی غرب.
Bloomsbury

بخش هایی از کتاب دانش پدیدارشناسی روح (لذت متن)
من، این من، درخت را مشاهده می کنم و می گویم این جاٰ به مثابه یک درخت، اما یک من دیگر نیز خانه ای را مشاهده و ادعا می کند که این جا نه یک درخت، بلکه در عوض، خانه ای وجود دارد. هر دوی این حقایق واجد اعتباری یکسانند، به بیان دیگر، هر دو در بی واسطگی مشاهده و یقین و اطمینانی که در قبال دانسته هایشان دارند، مشابهند؛ اما یک حقیقت در دل دیگری نیست و نابود می شود... من، همانند اکنون، این جا یا ٰاین به طور عام، صرفا امری کلی است.

تنها با به خطر انداختن زندگی است که آزادی به دست می آید. فردی که زندگی اش را به خطر نینداخته، بدون تردید به عنوان یک شخص شناخته می شود؛ اما این فرد، حقیقت این شناخت را به عنوان یک خودآگاهی مستقل، به دست نیاورده است.