کتاب مزایای اضطراب

Future Tense: Why Anxiety Is Good for You (Even Though It Feels Bad)
چگونه با درک درست اضطراب،بهتر زندگی کنیم
کد کتاب : 121152
مترجم :
شابک : 978-6225213296
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 208
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2022
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 مهر

معرفی کتاب مزایای اضطراب اثر تریسی دنیس-تیواری

اضطراب مثل آژیر خطر دود است که هشدار می‌دهد خانه آتش گرفته است. چه می‌شود اگر به جای فرار کردن از خانه و زنگ زدن به آتش‌نشانی، آژیر را نادیده بگیریم، باتری دستگاه را بیرون بیاوریم یا از رفتن به قسمت‌هایی از خانه اجتناب کنیم که صدای آژیر در آنجا بلندتر است؟ به عقیدۀ تریسی دنیس_تیواری، اضطراب ارزش شنیده شدن دارد و با خواندن این کتاب دیدگاهمان در مورد آن تغییر خواهد کرد.
ایجاد تغییری اساسی در دیدگاهی که راجع به اضطراب داریم و اینکه اضطراب را دوست و متحد خود بدانیم، تنها به معنی اجرای مجموعه‌ای از اقدامات و ابتکارات نیست. منظور از این تغییر دیدگاه اساسی ساختن یک چارچوب فکری جدید دربارۀ اضطراب است. لازم است مجموعه‌ای تازه از باورها، بینش‌ها و انتظارات را در خودمان ایجاد کنیم تا به ما این امکان را بدهد که اضطراب را کاوش کنیم، از آن یاد بگیریم و به نفع خودمان، نهایت استفاده را از آن ببریم.
ایجاد یک چارچوب فکری جدید بهترین و تنها راهی است که می‌تواند نگاه ما را به اضطراب تغییر دهد و این کار مهم ترین هدف کتاب مزایای اضطراب است.

کتاب مزایای اضطراب

تریسی دنیس-تیواری
تریسی دنیس-تیواری (متولد 11 ژانویه 1973) روانشناس بالینی، نویسنده، کارآفرین فناوری سلامت و استاد روانشناسی و علوم اعصاب در کالج هانتر و مرکز فارغ التحصیلان دانشگاه سیتی نیویورک است. تحقیقات او تنظیم هیجان و نقش آن در سلامت روان و بیماری را با تمرکز ویژه بر اضطراب و سوگیری های توجه مرتبط با اضطراب و همچنین رشد عاطفی کودک بررسی می کند.او به دلیل دیدگاه ظریف خود در مورد تأثیر فناوری دیجیتال و رسانه های اجتماعی بر بهزیستی روانشناختی در جوانان و بزرگسالان، از جمله سازگاری، کیفیت رابطه، اضطراب و تن...