سفر پرسش

The Book of Questions

  • قیمت : ۱۷,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۳,۶۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نیلوفرنیلوفر
نویسنده:

معرفی کتاب سفر پرسش اثر پابلو نرودا

کتاب سفر پرسش، مجموعه شعری نوشته ی پابلو نرودا است که اولین بار در سال 1974 انتشار یافت. وقتی نرودا در سال 1973 از دنیا رفت، این کتاب یکی از هشت اثر منتشر نشده ای بود که بر روی میز کارش رها شده بود. نرودا در اشعار این مجموعه به ژرفایی جدید در خیال و شکنندگی روح بشر دست می یابد. این کتاب را می توان گواهی دیگر بر توانایی ها و هنر کم نظیر این شاعر بزرگ شیلیایی دانست. نرودا در کتاب سفر پرسش، افتادن در زندانِ ذهن شرطی شده و عاری از خیال را پس می زند. این اشعار ارزشمند که از 316 پرسش بی پاسخ تشکیل شده اند، شگفتی یک کودک را با تجارب یک بزرگسال در هم می آمیزند. پرسش های نرودا در این کتاب، مخاطبین را به قلمرویی ورای عقل و منطق می برد و وارد جهان شهودها و تخیلاتی ناب می کند.

کتاب سفر پرسش


ویژگی ها کتاب سفر پرسش

پابلو نرودا برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۱۹۷۱

مشخصات کتاب سفر پرسش
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-448-684-5
تعداد صفحه :168
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1974
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

پابلو نرودا، شاعری که با عشق از زندگی نجات یافت

نرودا، شاعری است که تا آخرین لحظات زندگی اش از عشق سرود

نکوداشت های کتاب سفر پرسش
Dazzling.
خیره کننده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Cryptic and intriguing.
اسرارآمیز و جذاب.
Library Journal Library Journal

A unique book.
کتابی منحصر به فرد.
Goodreads

بخش هایی از کتاب سفر پرسش (لذت متن)
اگر بمیرم و ندانم چه وقتی است / ساعت را از که بپرسم؟ / اگر رنگ زرد تمام شود / با چه نان بپزیم؟ / چه کسی می شنود / پشیمانی اتومبیلی که با آن دزدی می کنند؟ / اندوه بارتر از این در دنیا هست / که قطاری زیر باران ایستاده باشد؟

آیا صلح مال کبوتر است؟ / اگر همه ی حرف ها زده شده / چرا مردم آنقدر صحبت می کنند؟ / دانه های یاقوت چه گفتند / وقتی با آب انار رو به رو شدند؟ / چرا پنجشنبه وسوسه نمی شود / پس از جمعه بیاید؟

کجاست کودکی که بودم؟ / هنوز در درونم است یا ترکم کرده است؟ / چرا این همه وقت صرف کنیم / که بزرگ شویم تا از هم جدا شویم؟ / وقتی کودکی ام مرد / چرا هر دو نمردیم؟ / کدام بیشتر سنگینی می کند بر کمر آدم / غم ها یا خاطرات؟