کتاب خانواده در هنر

Families: Relationships in Art

مشخصات کتاب خانواده در هنر
مترجم :
شابک : 978-600-5191-561
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 32
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 اسفند

معرفی کتاب خانواده در هنر اثر روت تامسون

در کتاب حاضر که از مجموعه کتاب های «پرانتز باز هنر» است، مخاطب با آثار هنرمندان نقاش همچون: «روبنس»؛ «گوگن»؛ «موفه»؛ «اسپنسر»؛ «هاکنی» و... آشنا می شود. در کنار تمامی آثار ارائه شده در کتاب قدمت آن بیان و تصویر مربوطه معرفی شده است. محتوای موضوعی این آثار «خانواده» است. عنوان برخی از این آثار عبارت اند از: «سرتوماس لوسی و خانواده»؛ «آقا و خانم کلارک و پرسی»؛ «پیرمرد و پسر»؛ «خانوادة شوفنکر و پیتوپل روبنس» و... .

موضوع خانواده یکی از دغدغه های هنرمندان در هر دوره ای بوده است. یک خانه ی شاد, یک خانواده ی بزرگ و سلطنتی, چهره ی مادرها و رابطه شان با فرزندانشان, همه و همه دست مایه ای شده اند برای خلق آثار هنری. هنرمندان گاهی رنج و غم را در چهره و زندگی خانواده ای به تصویر کشیده اند و گاهی هم عشق و سرزندگی را.
این کتاب ها کمک می کند تا کودکان و نوجوانان نگاه دیگری به رفتار و احساسات اعضای خانواده ی خود و دیگران داشته باشند, ریزبینانه تر نگاه کنند و نکات تازه ای را در رابطه ها کشف کنند. علاوه بر اینها با دیدن تصاویر کتاب درک بیشتر و عمیق تری از آثار هنری پیدا می کنند.

کتاب خانواده در هنر

قسمت هایی از کتاب خانواده در هنر (لذت متن)
این کتاب می تواند بستر مناسبی برای انجام این فعالیت برای گروه سنی ۷و ۸ _ ۹ و ۱۰ _ ۱۱ و ۱۲ سال زیر باشد: چهره های زن و شوهر را نگاه کن. فکر می کنی شغل آن خانم و آقا چه چیزی است؟ حدس می زنی چند ساله شان است؟ می توانی چند خط درباره ی یک وز آنها بنویسی؟ نقاشی ورونیکا و مادرش را خوب نگاه کن, حدس می زنی ورونیکا چند ساله است؟ می دانی اهل کدام کشور است؟ ورونیکا دختر شادی است که مادر و خانواده اش, اتاقش و دوستانش را خیلی دوست دارد. او زندگی خوب و آرامی دارد. فقط یک مشکل وجود دارد. اینکه شب ها از چیزی می ترسد. حدس می زنی از چه چیزی؟ می توانی یک قصه درباره اش بنویسی؟ خانواده ی شوفنکر اثر پل گوگن را نگاه کن. فکر می کنی آن زن چرا اینقدر غمگین است. می توانی یک داستان درباره آن بنویسی؟