کتاب پرنده ای با یک بال

Tek kanatli bir kus

مشخصات کتاب پرنده ای با یک بال
مترجم :
شابک : 978-9642950386
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 55
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 آبان

معرفی کتاب پرنده ای با یک بال اثر یاشار کمال

رمان کوچک «پرنده ای با یک بال» دو شخصیت اصلی –یک زن و شوهر میانسال- و 6 شخصیت فرعی دارد که هر یک بنابر موقعیت و جایگاه خود در چنبره اتفاقی گنگ و غریب، کنش و واکنش های متفاوتی دارند.

محور مفهومی و ابهام آمیز داستان، تلاش هشت آدم است برای رسیدن به یک روستای متروک و پرت افتاده، روستایی تهی شده و تاریک و رو به ویرانی که گویا زندگی در آن مرده است. یکی از دو شخصیت اصلی «رمزی خان» کارمند پا به سن گذاشته ای است که برای به عهده گرفتن ریاست اداره پست آن روستای تهی، همراه زنش «ملک خانم» سه شبانه روز با قطار سفر می کنند تا به یک ایستگاه پرت و بی نام و نشان می رسند.

در این داستان مشکل از آنجا شروع می شود که مسئول ایستگاه –یک پیرمرد تنها- به آن دو هشدار می دهد که هر چه زودتر برگردند و به آن روستا نزدیک نشوند. کشمکش های ذهنی و عینی، ترس و تردیدها از همان جا شروع می شود و تا پایانی غریب و غیر منتظره ادامه پیدا می کند و بفهمی نفهمی در ناتمامی می ماند...

کتاب پرنده ای با یک بال

یاشار کمال
، یاشار کمال که یکی از مشهورترین نویسندگان و چهره های ادبی ترکیه بود،این نویسنده که آثارش به زبان های مختلف ترجمه شده اولین کاندیدای کشورش برای دریافت جایزه ادبی نوبل بود.
قسمت هایی از کتاب پرنده ای با یک بال (لذت متن)
خسته از قطار پیاده شدند. آیا روستایی که می خواستند به آن جا بروند، خیلی دور بود؟ دنبال کسی گشتند تا ازش سوال کنند، آن هم در این ایستگاه ساکت. چمدان ها، تشک ها، صندوق ها را کناری کپه کرده بودند و جلوی درخت گردوی قدیمی ای تکیه داده بودند. خانم روی یک تکه سنگ صاف نشسته بود و شروع به ادامه کار بافتنی اش می کرد.