مکبث

Macbeth

مشخصات کتاب مکبث
مترجم :
شابک :978-964-329-066-5
قطع :رقعی
تعداد صفحه :166
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1606
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :17
زودترین زمان ارسال :---

جزو فهرست برترین نمایشنامه های گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

معرفی کتاب مکبث اثر ویلیام شکسپیر | ایران کتاب

کتاب مکبث، نمایشنامه ای نوشته ی ویلیام شکسپیر است که در سال 1606 به دنیای ادبیات عرضه شد. ژنرالی شجاع و اسکاتلندی به نام مکبث، از سه جادوگر می شنود که روزی پادشاه اسکاتلند خواهد شد. مکبث به خاطر جاه طلبی فراوان خود و تشویق های همسرش، پادشاه دانکن را به قتل می رساند و تخت پادشاهی اسکاتلند را از آن خود می کند. اما پس از این اتفاق، احساس گناه و جنون به سراغش می آیند. او مجبور می شود به خاطر مراقبت از خود و قدرتش، دست به قتل های بیشتر و بیشتری بزند و خیلی زود به حاکمی مستبد و زورگو تبدیل شود. این قتل ها و جنگ داخلی متعاقب آن ها، مکبث و بانو مکبث را به تدریج به وادی جنون و مرگ می کشانند.

کتاب مکبث

نکوداشت های کتاب مکبث
Like other Shakespeare's plays, Macbeth speaks to each generation.
مکبث، مانند سایر نمایشنامه های شکسپیر، برای همه ی نسل ها حرف هایی برای گفتن دارد.
Barnes & Noble

Sardonic... captivating.
گزنده... مسحورکننده.
Washington Post Washington Post

Riveting.
فوق العاده هیجان انگیز.
Wall Street Journal Wall Street Journal

قسمت هایی از کتاب مکبث (لذت متن)
لیدی مکبث: پس آنچه که کرده بود وادار تو را / تا آرزویت به من بگویی آیا / یک جانور درنده خویی می بود؟ / آن گاه که جرات سخن بود تو را / مردی بودی دلیر، در پای عمل / مردانگی تو بیش باید گردد.

وقتی نه زمان به وفق بود و نه مکان / بر نیّت خود مداومت می کردی / اما اکنون که هر دو بر کام تو اند / در عزم تو رخنه ای پدید آمده است؟ / من شیر به طفل داده و آگاهم / از رقّت و لطف عشق مادر آنگه / کز شیره ی جان به طفل می نوشاند / اما به همان زمان که با لبخندی / چشمانش را به صورتم دوخته است / پستان خود از دهان بی دندانش / بیرون کشم و سرش بکوبم به زمین / اینگونه اگر که خورده باشم سوگند / مانند تو از برای این کار بزرگ.