مکبث

Macbeth

  • قیمت : ۲۰,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: آگهآگه

معرفی کتاب مکبث اثر ویلیام شکسپیر

کتاب مکبث، نمایشنامه ای نوشته ی ویلیام شکسپیر است که در سال 1606 به دنیای ادبیات عرضه شد. ژنرالی شجاع و اسکاتلندی به نام مکبث، از سه جادوگر می شنود که روزی پادشاه اسکاتلند خواهد شد. مکبث به خاطر جاه طلبی فراوان خود و تشویق های همسرش، پادشاه دانکن را به قتل می رساند و تخت پادشاهی اسکاتلند را از آن خود می کند. اما پس از این اتفاق، احساس گناه و جنون به سراغش می آیند. او مجبور می شود به خاطر مراقبت از خود و قدرتش، دست به قتل های بیشتر و بیشتری بزند و خیلی زود به حاکمی مستبد و زورگو تبدیل شود. این قتل ها و جنگ داخلی متعاقب آن ها، مکبث و بانو مکبث را به تدریج به وادی جنون و مرگ می کشانند.

کتاب مکبث


ویژگی های کتاب مکبث

جزو فهرست برترین نمایشنامه های گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

مشخصات کتاب مکبث
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-329-066-5
تعداد صفحه :166
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1606
سری چاپ :16
نکوداشت های کتاب مکبث
Like other Shakespeare's plays, Macbeth speaks to each generation.
مکبث، مانند سایر نمایشنامه های شکسپیر، برای همه ی نسل ها حرف هایی برای گفتن دارد.
Barnes & Noble

Sardonic... captivating.
گزنده... مسحورکننده.
Washington Post Washington Post

Riveting.
فوق العاده هیجان انگیز.
Wall Street Journal Wall Street Journal

بخش هایی از کتاب مکبث (لذت متن)
لیدی مکبث: پس آنچه که کرده بود وادار تو را / تا آرزویت به من بگویی آیا / یک جانور درنده خویی می بود؟ / آن گاه که جرات سخن بود تو را / مردی بودی دلیر، در پای عمل / مردانگی تو بیش باید گردد.

وقتی نه زمان به وفق بود و نه مکان / بر نیّت خود مداومت می کردی / اما اکنون که هر دو بر کام تو اند / در عزم تو رخنه ای پدید آمده است؟ / من شیر به طفل داده و آگاهم / از رقّت و لطف عشق مادر آنگه / کز شیره ی جان به طفل می نوشاند / اما به همان زمان که با لبخندی / چشمانش را به صورتم دوخته است / پستان خود از دهان بی دندانش / بیرون کشم و سرش بکوبم به زمین / اینگونه اگر که خورده باشم سوگند / مانند تو از برای این کار بزرگ.