کتاب تمام زمستان مرا گرم کن

Heat up all my winter
  • 15 % تخفیف
    88,500 | 75,225 تومان
  • موجود
  • انتشارات: مرکز مرکز
    نویسنده:
کد کتاب : 12760
شابک : 9789643055615
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 138
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 14
زودترین زمان ارسال : 21 آذر

مجموعه داستان برگزیده یک دهه جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعات/

بهترین مجموعه داستان جایزه هوشنگ گلشیری سال 1380

معرفی کتاب تمام زمستان مرا گرم کن اثر علی خدایی

"تمام زمستان مرا گرم کن" مجموعه ای است از ده داستان کوتاه به قلم "علی خدایی" که موفق به کسب مقام های "بهترین مجموعه داستان جایزه هوشنگ گلشیری سال 1380" و "مجموعه داستان برگزیده یک دهه جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعات" شده است.
آنچه به لحاظ فنی از مهم ترین ویژگی های کتاب "تمام زمستان مرا گرم کن" به حساب می آید، فشردگی و ایجاز قصه ها، بدون اینکه به اصل قصه خدشه ای وارد شود، می باشد. این مختصر و مفید بود روایت، نه تنها داستان ها را مصنوعی نکرده و میان خواننده و قصه حائل نشده، بلکه سبب شده ارتباط حسی مخاطب با قصه تقویت شود. از ابزارهای مهمی که "علی خدایی" برای دستیابی به چنین ایجازی از آن ها بهره برده، جملات کوتاهی است که غالبا از کمترین اجزای دستوری ممکن تشکیل شده اند. این روند صرفه جویی در به کار بردن واژه سبب شده تا بیشترین اطلاعات لازم در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین میزان واژگان به خواننده انتقال یابد. انتقال سریع موقعیت، به کار گیری قیدهایی که بغرنج بودن شرایط را بهتر به تصویر می کشند، ارائه ی داستان هایی بدون پیرنگ یا اصطلاحا داستان های تخت و چخوفی از دیگر ویژگی های مجموعه ی "تمام زمستان مرا گرم کن" به قلم "علی خدایی" می باشد.
ده داستان این مجموعه ی خواندنی عبارت اند از: "تمام زمستان مرا گرم کن"، "فانفار"، "عصرهای یکشنبه"، "مکالمه"، "شماره ی 69909"، "سالاد لوبیا با سیر تازه"، "تخت های روی آب"، "حوله های نیمه شب"، "مرغابی ها" و "خاک سپاری" که سه داستان نخست آن با استقبال چمشگیری از سوی مخاطبان رو به رو شده است.

کتاب تمام زمستان مرا گرم کن

علی خدایی
خدایی فارغ‌التحصیل رشتهٔ علوم آزمایشگاهی از دانشگاه اصفهان است. دومین مجموعه داستان او با نام تمام زمستان مرا گرم کن در سال ۱۳۸۰ برندهٔ جایزه هوشنگ گلشیری شد و در جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی عنوان «بهترین مجموعه داستان دهه ۸۰» را به دست آورد.. در نظرسنجی روزنامه همشهری نیز که در سال ۱۳۹۰ با شرکت ۴ گروه نویسندگان، منتقدان، روزنامه‌نگاران و ناشران انجام شد، این مجموعه داستان در کنار زندگی مطابق خواسته تو پیش می‌رود نوشتهٔ امیرحسین خورشیدفر به عنوان بهترین مجموع...
قسمت هایی از کتاب تمام زمستان مرا گرم کن (لذت متن)
برای این که چهار نفر را با خودم بکشم. بعد یک دفعه همه را ول کنم بیایم این جا و یک نفر را آماده ی مردن کنم. ملافه هایش را عوض کنم. حمامش کنم. موهاش را شانه کنم و وقتی قرص هایش را می دهم یادم بیفتد که ای وای این مادر است. چقدر پیر شده و بعد مثلا از تو صحبت کنم و مادر بپرسد که حالا چه کار می کند زنده س؟ و من بگم آره چرا که نه؟ و شب که برگشتم مادر کنار تلویزیون نشسته باشد و بپرسد خوش گذشت؟ و من بگم آره حرف زدیم!خندیدیم یاد گذشته ها کردیم که دست همدیگر را می گرفتیم و زیر باران قدم می زدیم یا از این گل فروشی وقتی می گذشتیم گل می خریدیم.