کتاب رودخانه میستیک

Mystic River

مشخصات کتاب رودخانه میستیک
مترجم :
شابک : 978-6006732459
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 628
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

برنده ی جایزه ی بری سال 2002

برنده ی جایزه ی آنتونی سال 2002

برنده ی جایزه ی دیلیس سال 2002

و برنده ی چندین جایزه ی ادبی دیگر

معرفی کتاب رودخانه میستیک اثر دنیس لیهان

این رمان در سال ۲۰۰۱ منتشر شده و همان سال برنده جایزه دیلی شد. کلینت ایستوود هم در سال ۲۰۰۳ یک فیلم اسکاری با اقتباس از آن ساخت که موجب تحسین بسیاری از گروه های مختلف منتقد و مخاطب شد.

دنیس لیهان در زمان خلق این اثر ۳۸ ساله بوده و با این که این هفتمین کتاب او از حیث تقدم زمانی است، اما بسیاری آن را مهم ترین کار وی دانسته اند. در بسیاری از نشریات ادبی و نقدهای هنری، او را «همینگوی نسل ما» خوانده و کارهایش را با جان گریشام مقایسه کرده اند. تقریبا تمامی کتاب های لیهان توسط کارگردانان بزرگ سینمای امریکا به فیلم هایی ماندگار و کلاسیک بدل شده اند.

خلاصه داستان این رمان به این ترتیب است: هنگامی که آن ها بچه بودند، شان، جیمی و دیو با هم رفیق شدند. اما بعد ماشین غریبه ای از راه رسید. یکی از بچه ها سوار ماشین شد و دو تای دیگر نشدند. و بعد اتفاق وحشتناکی افتاد. اتفاقی که به رفاقت آن ها پایان داد و آن سه پسر را برای همیشه عوض کرد. ۲۵ سال بعد، حالا شان یک کارآگاه پلیس است. جیمی یک زندانی سابق است که صاحب یک بقالی شده و دیو برای حفظ زندگی و دور نگاه داشتن هیولای درونش دست و پا می زند. هیولایی که او را به کارهای وحشتناک وامی دارد. وقتی جسد دختر جیمی پیدا می شود، تحقیقات شان، که مأمور رسیدگی به این پرونده است، او را با جیمی سرشاخ می کند. کسی که سابقه جنایی اش او را به سوی انتقام و اجرای شخصی عدالت سوق می دهد. و حالا این دیو است که در شب کشته شدن دختر جیمی، با لباس سراسر خون آلود به خانه می رسد ...

کتاب رودخانه میستیک

دنیس لیهان
دنیس لهان (انگلیسی: Dennis Lehane؛ زادهٔ ۴ اوت ۱۹۶۵) نویسنده ی داستان های معمایی و جنایی اهل ایالات متحده آمریکا است.رمان‌های او همیشه مورد توجه فیلم‌سازان مطرح هالیوود بوده و تا به امروز نیز چندین فیلم مهم و بزرگ با اقتباس از آثار او ساخته ‌شده‌اند که خود در برخی از آن‌ها به‌عنوان فیلم‌نامه‌نویس همکاری داشته است. از معروف‌ترین فیلم‌های ساخته‌شده از آثار او می‌توان به این‌ها اشاره کرد: فیلم رودخانه‌ی مرموز که از روی رمانی ب...
قسمت هایی از کتاب رودخانه میستیک (لذت متن)
«قربان با خودش چند تا آدم آورده.» «آدم آورده؟ یعنی چی؟» «یک مشت آدم های وحشتناک، ته خلاف، نصفی شون کوتوله و چاق اند و بقیه شون هم شبیه اون ها. یعنی یه جورایی همشون شبیه به هم هستند.»