کتاب ببر سفید

The White Tiger
کد کتاب : 128
مترجم :
شابک : 978-964-448-437-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

ببر سفید
The White Tiger
کد کتاب : 37179
مترجم : ابوالفضل رئوف
شابک : ‏‫978-9643742713
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 334
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ببر سفید اثر آراویند آدیگا

کتاب ببر سفید با معرفی یک استعداد ادبی بزرگ، داستانی با ظرافتی درخشان، تعلیقی برجسته و اخلاقیاتی سوال برانگیز است که توسط راوی حساس، مسحورکننده و بی نظیر خود روایت می شود. ببر سفید در در این داستان، مرد هندی و روستایی تنگدستی به اسم بالرام هالوای است. جاه طلبی و بلندپروازی این شخصیت، او را به قله ی تجارت هند می رساند. با انتشار خبر سفر قریب الوقوع نخست وزیر چین به شهر بنگلور، بالرام برای او نامه ای می نویسد و در آن، چگونگی تغییر شرایط و تجربه اش در تبدیل از یک راننده و خدمتکار به یک خانواده ی ثروتمند هندی را شرح می دهد. بالرام معتقد است که زندگی او، مثالی بسیار خوب برای فهم تناقض ها و پیچیدگی های جامعه ی هند است. رمان ببر سفید، بسیار بلندپروازانه، دارای دیدی وسیع، داستانی بسیار بدیع و شخصیتی منحصر به فرد است. این رمان در عرصه ی بین المللی به موفقیت های بسیاری دست یافته و به عنوان اولین اثر نویسنده، بسیار درخشان و تأثیرگذار است.

کتاب ببر سفید


ویژگی های کتاب ببر سفید

برنده ی جایزه ی من بوکر سال 2008

آراویند آدیگا
آراویند آدیگا، زاده ی ۲۳ اکتبر ۱۹۷۴، نویسنده و روزنامه نگار هندی/ استرالیایی است. او در سال ۲۰۰۸ به خاطر رمان ببر سفید موفق به دریافت جایزه ی ادبی من بوکر شد. ببر سفید، نخستین اثر این نویسنده است. آدیگا چهارمین نویسنده ی هندی است که برنده ی جایزه ی بوکر شده است.آدیگا روزنامه نگاری حرفه ای خود را به عنوان روزنامه نگار دارایی و امور مالی به صورت کارآموزی در فایننشیال تایمز آغاز کرد. او با نشر قطعه هایی در «فایننشال تایمز اند مانی»، بازار سهام و سرمایه گذاری را پوشش خبری می داد و با کسانی مثل «د...
نکوداشت های کتاب ببر سفید
Compelling, angry, and darkly humorous.
مهیج، طوفانی، و با طنزی سیاه.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Fierce and funny...A satire as sharp as it gets.
قدرتمند و سرگرم کننده... یک اثر طنازانه ی بسیار گزنده.
Seattle Times

A book that carefully balances fable and pure observation.
کتابی که به دقت، بین تخیل و تجربه، تعادل ایجاد می کند.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

قسمت هایی از کتاب ببر سفید (لذت متن)
در پانزدهم اوت ۱۹۴۷ روزی که انگلیسی ها رفتند ،در قفس ها باز شده بود و حیوانات به جان هم افتاده و همدیگر را تکه پاره کرده بودند و قانون جنگل جای قانون باغ وحش را گرفته بود. آن ها که از همه درنده تر و گرسنه تر بودند، بقیه را خورده بودند و شکم شان بزرگ شده بود. حالا همین اهمیت داشت، اندازه ی شکم. مهم نبود زن هستید یا مسلمانید یا نجس: هر کس شکم داشت، می توانست به مدارج بالا برسد.

می دانید آقای نخست وزیر، هر روز هزاران خارجی با هواپیما به کشور من می آیند تا دل شان به نور معرفت روشن شود. به کوه های هیمالیا یا بنارس یا بوده گایا می روند. در حالت های عجیب و غریب یوگا قرار می گیرند، حشیش می کشند، با یکی دو تا سالک روی هم می ریزند و خیال می کنند نور معرفت بر دل شان می تابد. هه هه! <br /><br />

ببینید مسلمان ها یک خدا دارند... مسیحی ها سه تا خدا دارند و ما هندوها 36000000 خدا داریم. که در کل می شود 36000004 خدا برای حمد و ثنا گفتن که باید از بین شان انتخاب کنم.