کتاب پدر سرگی

Padre Sergij

مشخصات کتاب پدر سرگی
مترجم :
شابک : 978-9643625887
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 81
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1911
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 4 آبان

معرفی کتاب پدر سرگی اثر لئو تولستوی

کتاب «پدر سرگی» توسط «لئو تولستوی» نوشته شده است. گفته ها حاکی از آن است که لئو تولستوی هشت سال از عمر خود را صرف نوشتن این کتاب نموده و در نهایت در سال 1911 به چاپ رسانده است.

لئو تولستوی در کتاب پدر سرگی به واکاوی دنیای پیچیده یک مرد می پردازد؛ مردی که همواره از خود و زندگی اش ناراضی است و در جستجوی زندگی بهتری است، مردی که تنها هدفش از زندگی بزرگ نشان دادن خود در نگاه دیگران است کتاب صوتی پدر سرگی از ژانری رئال برخوردار است و از دیدگاه دانای کل روایت می شود.

کتاب و در واقع یک داستان کوتاه ۸۰ صفحه ای از لئو تولستوی که بین سالهای ١٨٩٠ تا ١٨٩٨ نوشته شد و در ١٩١١ به چاپ رسیده است.

داستان شاه زادۀ جوانی است که آینده ای درخشان در پیش دارد و درست یک ماه قبل از ازدواج با یکی از ندیمه های ملکه، پس از اطلاع از اینکه نامزدش قبلا معشوقۀ تزار بوده است، نامزدی اش را به هم می زند و وارد صومعه می شود. اما او که در لباس رهبانیت هم همچنان جاه طلب و عاشق شهرت و افتخار است، نمی تواند بر شهواتی که قلب و روحش را تیره می دارد فایق آید. پس از آنکه در صومعه های مختلف زندگانی می کند، بالاخره عابد معتکفی می شود. شهرت تقدسش در همه جا می پیچد و مردم از همه سو به زیارت او می آیند.

کتاب پدر سرگی

لئو تولستوی
لف نیکلایویچ تولستوی، زاده ی 9 سپتامبر 1828 و درگذشته ی 20 نوامبر 1910، فعال سیاسی-اجتماعی و نویسنده ی روس بود.لئو در خانواده ای اشرافی و با پیشینه ی بسیار قدیمی در یاسنایا پالیانا (در 160 کیلومتری جنوب مسکو) زاده شد. مادرش را در دو سالگی و پدرش را در نه سالگی از دست داد و پس از آن تحت سرپرستی عمه اش تاتیانا قرار گرفت. او در سال 1844 در رشته ی زبان های شرقی در دانشگاه قازان نام نویسی کرد، ولی پس از سه سال، در تاریخ 1846 تغییر رشته داد و خود را به دانشکده ی حقوق منتقل کرد تا با کسب دانش وکالت ...