سرمایه

Das Kapital

  • قیمت : ۱۸۰,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: فردوسفردوس
نویسنده:

معرفی کتاب سرمایه اثر کارل مارکس

کتاب سرمایه، اثری نوشته ی کارل مارکس است که نخستین بار در سال 1867 به دنیای ادبیات عرضه شد. این کتاب فوق العاده مهم و جریان ساز، تحلیلی تأثیرگذار درباره ی دارایی های شخصی و ارتباطات اجتماعی ای است که از آن ناشی می شوند. مارکس که بخش عمده ی کتاب سرمایه را در دوران تبعید خود در انگلستان به رشته ی تحریر درآورد، با بهره گیری از درک وسیع و جامع خود از جامعه ی پیرامونش، تحلیل ها و بینش هایی نوین را در عرصه ی مطالعات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رقم زد. او با بیان این که کاپیتالیسم باعث گسترده تر شدن روزافزون شکاف میان ثروت و احساس رضایت از زندگی خواهد شد، به حاشیه رانده شدنِ آن را پیش بینی کرد و اعلام نمود که جای سرمایه داری را نظامی خواهد گرفت که مالکیت مشترک ابزار تولید در آن وجود دارد. کتاب سرمایه به سرعت نزد رهبران احزاب سوسیال دموکراتیک، به خصوص در روسیه و آلمان و در نهایت در تمام جهان، محبوب شد و به کتابی تبدیل گشت که دوست و همکار مارکس، فردریک انگلس، آن را «کتاب مقدس طبقه ی کارگر» نامید.

کتاب سرمایه


ویژگی های کتاب سرمایه

جزو فهرست برترین آثار فلسفی گودریدز

مجموعه چهار جلدی

مشخصات کتاب سرمایه
نوع جلد :گالینگور
قطع :وزیری
شابک :978-964-320-223-2
تعداد صفحه :2001
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1867
سری چاپ :4
نکوداشت های کتاب سرمایه
One of the most influential works of modern times.
یکی از تأثیرگذارترین آثار در عصر مدرن.
Penguin

A political treatise that changed the world.
رساله ای سیاسی که جهان را دگرگون کرد.
Barnes & Noble

The book that above all others formed the twentieth century.
کتابی که بیش از سایرین، در شکل گیری قرن بیستم نقش داشت.
Goodreads

بخش هایی از کتاب سرمایه (لذت متن)
کالاها به عنوان ارزش مصرفی، بیش از هر چیز، از لحاظ کیفیت با هم تفاوت دارند، حال آنکه به منزله ارزش مبادله ای، تنها از لحاظ کمیت می توانند با هم تفاوت داشته باشند و بنابراین حتی ذره ای ارزش مصرفی هم ندارند.

این شهوت سیری ناپذیر سودجویی و این اشتیاق مداوم به مصرف، خصلتی است مشترک بین سرمایه دار و کسی که ثروتش را زیر لحاف پنهان داشته است. ضمن این که ذخیره کننده، سرمایه داری ابله است و سرمایه دار، ذخیره کننده ای عاقل.

نقاب اخلاقی-اقتصادی سرمایه داران تا زمانی چهره ی واقعی آن ها را از دیگران می پوشاند که پولشان بدون وقفه به عنوان سرمایه، کارایی داشته باشد.