کتاب فرار به موزه ی نیویورک

From the Mixed-Up Files of Mrs. Basil E. Frankweiler
کد کتاب : 12912
مترجم :
شابک : 9789643495459
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 216
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1967
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

معرفی کتاب فرار به موزه ی نیویورک اثر ای ال کونینزبرگ

کتاب "فرار به موزه نیویورک" نوشته " ای ال کونینزبرگ" میباشد که داستان دختری بچه ای است که از یک نواختی زندگی اش خسته شده است و به همین دلیل تصمیم عجیب میگرد.

"کلودیا" دختر دوازده سال ای است که با خانواده اش در حومه نیویورک زندگی میکند.او که از این یک نواختی زندگی اش خسته شده است،تصمیم میگیرد با برادر نه ساله اش "جیمی" از خانه فرار کنند.اما آنها برای فرار مقصدی عجیب را انتخاب میکنند.موزه جایی است که آنها تصمیم میگیرند برای فرار انتخاب کنند و تصور میکنند این مقصد میتواند تحولی در زندگی آنها بوجود آورد.

کلودیا برنامه ریزی دقیقی برای این فرار کرده است و تمام هزینه ها مثل رفت و آمد خوراکی و اسکان را براورد کرده است.

جیمی و کلودیا حدود هفت روز در موزه به سر میبرند و در این مدت روزها بعنوان گردشگر از بخش های مختلف موزه دیدن میکنند و شب ها را در گوشه ای سر میکنند.

قصه از جایی شروع میشود که روزی گردشگران بسیاری برای دیدن مجسمه صف کشیده اند.مجسمه ای 60 سانتی که عده ای معتقد اند اثر "میکل آنژ" میباشد.

کتاب فرار به موزه ی نیویورک

ای ال کونینزبرگ
الین لوبل کونینزبرگ، زاده ی 10 فوریه ی 1930 و درگذشته ی 19 آوریل 2013، نویسنده و تصویرساز آمریکایی کتاب های داستانی کودک و نوجوان بود. او در نیویورک به دنیا آمد اما در شهرهای کوچک پنسیلوانیا بزرگ شد. خانواده ی الین، مهاجرانی یهودی بودند که از نیویورک به شهری صنعتی در پنسیلوانیا نقل مکان کردند. او در مدرسه ی فارل، شاگرد ممتاز بود و پس از این دوره، وارد موسسه ی فناورانه ی کارنیج در پیتزبورگ شد و به تحصیل شیمی پرداخت. الین در سال 1952 با دیوید کونینزبرگ ازدواج کرد و این دو، صاحب 3 فرزند شدند. او...
قسمت هایی از کتاب فرار به موزه ی نیویورک (لذت متن)
کلودیا قصد داشت فقط چند روز از خانه دور باشد. یقین داشت این فرار او از درون متحول خواهد کرد؛ اما وقتی یک هفته گذشت و او هنوز همان کلودیای سابق باقی ماند، احساس کرد که دیگر نه راه پس دارد نه را پیش.ولی بالاخره معجزه ای که کلودیا نیاز داشت رخ داد و …