کتاب روایت یک مرگ در خانواده

A Death in the Family
کد کتاب : 130
مترجم :
شابک : 978-600-6955-65-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 320
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1957
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی پولیتزر سال 1958

معرفی کتاب روایت یک مرگ در خانواده اثر جیمز ایجی

رمان روایت یک مرگ در خانواده، که در 1957 و دو سال بعد از مرگ نویسنده در سن 45 سالگی انتشار یافت، همچنان به عنوان یک اثر هنری کم نقص و خودزندگی نامه ای برجسته مطرح است که یکی از تأثیرگذارترین تصویر سازی ها از فقدان و اندوه را به مخاطب ارائه می کند. وقتی که جی فولت باعجله در حال بازگشت به خانه اش در ناکسویل است، در یک حادثه ی رانندگی جان خود را از دست می دهد،اتفاق دردناکی که علاوه بر پایان دادن به یک زندگی، خوشحالی و سرخوشی یک خانواده ی جوان را نیز به نابودی می کشد. رمان روایت یک مرگ در خانواده، رمانی درباره ی رشادت های مثال زدنی و احساسات عمیق است و شاهکاری در ادبیات آمریکا به حساب می آید. نخستین بخش از این رمان سه قسمتی، سرشار از شادی ای است که با سختی دردآور فرار از تنهایی و انتقال این شادی به عزیزان، پررنگ می شود. بخش دوم رمان، تراژدی غم انگیز و پرتنشی است که در آن، برادر «مری» جسدی را در جاده ای روستایی در شب شناسایی می کند و «مری» که در نور خیره کننده ی آشپزخانه منتظر نشسته است، سعی می کند با خبر کشته شدن احتمالی «جی» کنار بیاید. آخرین بخش رمان، بازگشت است. به هر حال، زندگی باید ادامه پیدا کند.

کتاب روایت یک مرگ در خانواده

جیمز ایجی
جیمز روفوس ایجی، روزنامه نگار، فیلم نامه نویس، شاعر، منتقد فیلم و مولف آمریکایی و برنده ی جایزه ی پولیتزر برای داستان در سال ۱۹۵۸ بود.جیمز ایجی در سال 1910 در ناکسویل تنسی به دنیا آمد. مدتی سردبیر ادوکیت شد و برای تایم هم در مقام منتقد فیلم و کتاب، کار می کرد. در سال 1948 شروع به نوشتن فیلمنامه برای کارگردان هایی چون هیوستن و چارلز لاتن کرد. ایجی در سال 1955 در نیویورک درگذشت.
نکوداشت های کتاب روایت یک مرگ در خانواده
Wonderfully alive.
به شکل شگفت انگیزی باورپذیر و زنده.
New Yorker New Yorker

The work of a writer whose power with English words can make you gasp.
اثری از نویسنده ای که قدرتش در استفاده از کلمات، شوکه کننده است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

It is, in the full sense, poetry.
این کتاب، به معنای واقعی کلمه، یک شعر است.
New Republic New Republic

قسمت هایی از کتاب روایت یک مرگ در خانواده (لذت متن)
خدا به راه های آسان و بی دردسر اعتقادی ندارد.

تو باید این را به خاطر بسپاری که هیچ کس، هیچ وقت تافته ی جدابافته نبوده است؛ تبر، بدون هیچ اخطار یا توجهی به عدالت، ممکن است هر لحظه روی هر گردنی بیفتد.

و او، بسیار بیشتر از عشق، به احترام نیاز داشت. فقط این که نگران این نباشد که آیا مردم به او احترام می گذارند یا خیر و هیچ وقت این را حس نکند که احترام مردم به او ناشی از دلسوزی یا ترس باشد.