کتاب آب و هوای چند روز سال

The weather of several days
کد کتاب : 13102
شابک : 9789643518684
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

برگزیده ی چهارمین دوره ی جایزه ی ادبی هفت اقلیم

معرفی کتاب آب و هوای چند روز سال اثر آیین نوروزی

مجموعه ی ده داستان از آیین نوروزی با نام های آفتاب تهران/ دویدن در آب وهوای کیش/ پارک بزرگ/ مسافرت نوید/ مجتمع سرو/ سه تصویر از ده سالگی/ بحران دائمی/ هانا/ شمال/ دروازه بان هانوفر.

هوا گرم بود و صدای پنکه کناری هم اذیت می کرد. چندبار غلت زدم و آخر سرم را چسباندم به دیوار تا خنک شوم. همان موقع چشمم افتاد به کلاه فرانسوی چهارخانه ای که زیر تخت افتاده بود. یخ کردم. کلاهی که همیشه پدربزرگم می پوشید و حالا یک سال بعد از مرگش من زیر تخت پیدایش کرده بودم. دستم را بردم زیر تخت و یک مجله هم پیدا کردم. یک مجله ی جدول بود که پدربزرگم نصف جدول هایش را حل کرده بود. بعضی ها را هم نتوانسته بود تمام کند و چند خانه را باقی گذاشته بود. به خاطر دیدن آن صحنه تا چند روز حالم خراب بود. چیزی بود که برای کسی هم نمی توانستم تعریف کنم چون منظورم را نمی فهمید. همان موقع به ذهنم رسید، خانه هایی را که پدربزرگم خالی گذاشته پر کنم. انگار با این کار به او ادای احترام می کردم. ولی جواب بیشترشان را بلد نبودم و اصلا قدرت این را هم نداشتم که روی آن کاغذها چیزی بنویسم

کتاب آب و هوای چند روز سال

آیین نوروزی
آیین نوروزی متولد سال 1369 نویسنده ایرانی می باشد.نویسنده ی مجموعه داستان «آب و هوای چند روز سال»، فارغ التحصیل رشته ی زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران است و هم اکنون دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد پژوهش هنر در دانشگاه هنر می باشد. او که از پانزده سالگی به نوشتن علاقمند شد، در همان دوران چند ماهی به کلاس های نویسندگی رفت. چهار سال پیش هم دوره ای شش ماهه را در کارگاه داستان نویسی آقای کوروش اسدی گذراند.