کتاب پاییز بود

Was autumn
کد کتاب : 13227
شابک : 9789644162701
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب پاییز بود اثر محمدرحیم اخوت

مجموعه ای است از 9 داستان به قلم محمد رحیم اخوت و چاپ انتشارات آگاه. داستان هایی با موضوعات متفاوت که گاه از نامه ی پسری به پدرش سردر می آورند، گاه به قرار ملاقات دو دوست قدیمی وارد می شوند، گاه در اتومبیلی که سرنشینانش عجیب به نظر می آیند روایت می شوند، گاه دیدار زوجی جدا شده را رقم می زنند و گاه خبر مرگ رفیقی قدیمی را به همراه دارند. نوشته هایی ساده، روان، دلنشین و جذاب که مخاطب را به دل داستان می کشانند و با خود همراه می کنند.

کتاب پاییز بود

محمدرحیم اخوت
محمد رحیم اخوت (زاده آذر ۱۳۲۴) نویسنده و منتقد معاصر ایرانی است.اخوت از جمله نویسندگانی است که خیلی دیر به فکر چاپ کتاب افتاد. از این قرار نخستین کتاب وی با عنوان تعلیق در سال ۱۳۷۸ منتشر شد. موفقیت عمده اخوت مدیون رمان نام‌ها و سایه‌ها است که پس از انتشار به مرحله نهایی تمام جوایز ادبی راه یافت و از آن میان برنده دو جایزه یلدا و مهرگان شد.
قسمت هایی از کتاب پاییز بود (لذت متن)
آسمان پر از توده های پنبه ای و پراکنده ی ابر بود که آفتاب زرد غروب بر آن می تابید و شعله ورش می کرد. دیگر از آن «فرش بوته های خودرو، با کاکلی عین گیسوی نقره ای» و «دسته های گیسوی سفید پریشان در باد» و «پهنه زار نقره و زمرد» که سه ماه پیش در این بیابان نمناک از رگبار بهار دیده بودم و در یادداشت های روزانه ام نوشته بودم، خبری نبود. همه جا را بوته های خشک خار و خاک سوخته از آفتاب تابستان پوشانده بود؛ اما کوه ها و دره های فرورفته در سایه سار عصر، همان بود که بود. باد خنک هم از آمدن پاییز و شبی احتمالا سرد خبر می داد.