کتاب نام من سرخ

My Name Is Red
کد کتاب : 133
مترجم :
شابک : 978-964-362-702-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 692
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1998
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 17
زودترین زمان ارسال : 22 اسفند

نام من سرخ
My Name Is Red
کد کتاب : 13902
مترجم :
شابک : 978-9641912194
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 594
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1998
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 22 اسفند

معرفی کتاب نام من سرخ اثر اورهان پاموک

رمان نام من سرخ، معمایی شرورانه، عاشقانه ای جذاب و جلوه ای درخشان از قدرت هنر است که داستان آن در دوران جلال و جبروت و سرشار از دسیسه های مذهبی استانبول قرن شانزدهم می گذرد. رمان نام من سرخ، اثر یکی از شناخته شده ترین نویسندگان معاصر ترکیه، ارهان پاموک است. سلطان، دستور داده است تا گروهی از بهترین و برجسته ترین هنرمندان سرزمینش، گرد هم آیند و کتابی باشکوه در مدح پیروزی ها و فتوحات قلمرو و ملکش به وجود آورند. وظیفه ی این گروه این است که این اثر را به سبک اروپایی ایجاد کنند، اما چون هنر فیگوراتیو ممکن است، بی حرمتی و هتاکی به دین سلطان در نظر گرفته شود، مأموریت آن ها کاری است بس سخت و دشوار. بنابراین، طبقه ی اشرافی حاکم نباید از مسیر کلی و ماهیت این پروژه بویی ببرد. ترس و آشوب از زمانی آغاز می شود که یکی از نگارگران منتخب، به شکلی ناگهانی ناپدید می شود. تنها سرنخ برای حل این راز جنایت، در خود تصویرگری های نیمه تمام نهفته است. رمان نام من سرخ، سفری متنوع و هزاررنگ است به نقاط تلاقی هنر، دین، عشق، امیال جنسی و قدرت.

کتاب نام من سرخ


ویژگی های کتاب نام من سرخ

برنده ی جایزه ی بهترین کتاب خارجی فرانسه سال 2002

برنده ی جایزه ی ایمپک دوبلین سال 2003

پاموک برنده ی جایزه ی نوبل سال 2006 می باشد

اورهان پاموک
فرید اورهان پاموک، زاده ی ۷ ژوئن ۱۹۵۲، که در ایران به اورهان پاموک معروف شده است، نویسنده و رمان نویس اهل کشور ترکیه و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۰۶ است. او نخستین ترک تباری است که این جایزه را دریافت کرده است.اورهان پاموک در خانواده ای پر فرزند و مرفه در محله ی نیشان تاشی استانبول متولد شد. اولین رمانش آقای جودت و پسران را که حکایت خانواده ای متمول و پرتعداد است، در سال ۱۹۸۲ نوشت که جوایز ملی ارهان کمال و کتاب سال را برایش به ارمغان آورد. پاموک بعد از انتشار رمان قلعه ی سفید، کرسی تدر...
نکوداشت های کتاب نام من سرخ
A rich and essential book.
کتابی غنی و بااهمیت.
Los Angeles Times Los Angeles Times

A meditation on authenticity and originality.
تفکری ژرف بر اصالت و بدیع بودن.
Chicago Tribune Chicago Tribune

A fabulously rich novel, highly compelling.
رمانی بسیار غنی، به شدت هیجان انگیز.
Independent Independent

قسمت هایی از کتاب نام من سرخ (لذت متن)
آدم بعد از مرگش می فهمد که پول در زندگی هیچ ارزشی ندارد؟ این ها همه اش شعار بوده، آدم حتی بعد از مرگش هم خوب می فهمد که پول در زندگی چه قدر ارزش داره.

تا در دل تان چهره ی عزیزی را داشته باشید، هنوز دنیا مال شماست.

فکر می کردم اگر دو نفر همیشه به هم راست بگویند، یعنی عین حقیقت رو بگویند، باید خیلی صمیمی باشند؛ ولی الان می بینم که برای حفظ صمیمیت، انگار مجبوری بعضی جاها دروغ هم بگویی.