کتاب اینجا در برلین

Here in Berlin
کد کتاب : 13353
مترجم :
شابک : 978-6229529522
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 183
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 مرداد

کتاب تقدیر شده ی انجمن کتابخانه آمریکا (ALA) و سردبیر نیویورک تایمز

کاندید دریافت مدال اندروکارنگی

نامزد دریافت مدال اندرو سال 2018

کتاب اول در ده کتاب برتر سال 2017

معرفی کتاب اینجا در برلین اثر کریستینا گارسیا

اینجا در برلین ، پرتره ای از یک شهر است از طریق عکس های فوری ، کاوش در داستان ها و ارواح برلین معاصر - گذشته پیچیده و پر مشکل آن که همچانطور که در طول جنگ جهانی دوم بود همچنان در فضا وجود دارد. کریستینا گارسیا ، رمان نویس تحسین برانگیز ، زندگی مردم این شهر مشهور را به تصویر می کشد و زنده می کند. داستان های آنها با پشیمانی ، میل و اشتیاق فراوان همراه است.
یک بازدید کننده ناشناس با دوربینی به به برلین سفر می کند. خود این شهر به جز رودخانه ها ، دریاچه ها و گروه های دوچرخه سواری اش شخصیتی پر جنب و جوش و پرتحرک ، کاملا مسطح و بدون ویژگی دارد. در اینجا در برلین اگارسیا با تاریخ مردم روبرو می شود: یک نوجوان کوبایی که به عنوان اسیر در زیر دریایی آلمانی گرفته شده است. یک دانشمند جوان یهودی که در یک تابوت پنهان شده تا زمانی که یک راه امن برای رسیدن به انگلستان پیدا کند. زن وکیلی که در کودکی پر از محرومیتش در حومه های بمب گذاری شده برلین اسیر است و هنوز هم از متهمان جنایات جنگی دفاع می کند. یک پرستار جوان با گذشته ای پر از فراز و نشیب که در یک مرکز پزشکی به رایش می پیوندد و قصد دارد مجروحان را زخمی کند نه معالجه. و فرزند یک نگهبان باغ وحش در برلین که تلاش می کند از حیوانات محافظت کند. هم در برابر جنگ و هم در برابر جمعیت گرسنه.
تعمق در مورد جنگ و رمز و راز ، این اثر جدید هیجان انگیز از یکی از باهوش ترین رمان نویس های ماست. کسی که می خواهد داستان های گذشته را با داستان های آینده هم تراز کند.

کتاب اینجا در برلین

کریستینا گارسیا
کریستینا گارسیا (زاده 4 ژوئیه 1958) روزنامه نگار و رمان نویس آمریکایی کوبایی است. وی پس از کار برای مجله تایم به عنوان محقق ، گزارشگر و رئیس دفتر میامی ، به نوشتن داستان نویسی روی آورد. اولین رمان او با عنوان Dreaming in Cuban)1992) ، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و فینالیست جایزه کتاب ملی شد. او از آن زمان چند رمان دیگر منتشر کرده است و کتاب های ادبیات کوبا و دیگر ادبیات آمریکای لاتین را ویرایش کرده است. چهارمین رمان او با عنوان «یک کتاب دستی برای شانس» در سال 2007 در گالینگور منت...
نکوداشت های کتاب اینجا در برلین
Here in Berlin is one of the most interesting new works of fiction I've read . . . The voices are remarkably distinct, and even with their linguistic mannerisms . . . mark them out as separate people . . . [This novel] is simply very, very good
اینجا در برلین یکی از جالب ترین آثار جدید داستانی ای است که خوانده ام است. . . صداها به طرز چشمگیری متمایز هستند و حتی شیوه های زبانی آنها. . . می توانید آنها را به عنوان افراد جداگانه ای علامت گذاری کنید. . . [این رمان] به سادگی بسیار ، بسیار خوب است
The New York Times Book Review

An exhilarating orchestration of competing voices and temporalities . . . Here in Berlin is a marvelous palimpsest
ارکستر هیجان انگیز صداهای در حال رقابت و زودگذر. اینجا در برلین یک اثر شگفت انگیز است
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

This novel touches on complex themes such as exile, memory, and life in wartime
این رمان به مضامین پیچیده ای چون تبعید ، حافظه و زندگی در زمان جنگ می پردازد
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب اینجا در برلین (لذت متن)
در پاییز همان سال به محض بازگشتم به برلین، تحقیقاتم را در اختیار صاحب منصبان نازی گذاشتم، کمی بعد دیدم که چطور پیشوا و اطرافیانش از تکنیک های واعظان در سخنرانی هایشان استفاده کردند تا مردم آلمان را بیشتر مسخ کنند. استعداد ذاتی روحانیان نجیب در فصاحت و بلاغت، دعوت و پاسخشان به پیروان جان سپارشان، برای تشکیلات رایش به کار گرفته شد. ای کاش می توانستم بگویم که شجاعانه رفتار کردم، یا دست به اقدامات خرابکارانه زدم، یا تلاش کردم که تحقیقاتم را از نازی ها پس بگیرم.

پدرم کلاوس باور قبل از اینکه به جنگ احضار شود، آخرین نگهبان باغ وحش بود. این بعد از بمباران شدیدی بود که تمساح ها و لاک پشت های باقیمانده را زنده زنده در آکواریوم پخت و یوزپلنگی هم از وسط شعله ها فرار کرد که بعد توسط زن خانه دار وحشت زده ای در لوتزوپلاتز با گلوله کشته شد. آدم های نان به نرخ روز خور از این خرابی ها به نفع خودشان استفاده کردند و از استیک دم تمساح و سوسیس گوشت ذغالی خرس، سهم خودشان را برداشتند. اما موش های صحرایی برلین موفقیت بیشتری نسبت به بقیه داشتند.

آزاردیدن از خاطرات یک چیز است و به خاطر آوردن آن ها با صدای بلند یک چیز دیگر. عزیزم، شاید بهتر باشد که تاریخ را همان طور که هست، یک گوشه رها کنیم. یادآوری زیاد خاطرات ثبات شخص را برهم می زند و حال و چیزهای کمی را که از آینده باقی مانده حریصانه می بلعد.