کتاب اینجا در برلین

Here in Berlin

مشخصات کتاب اینجا در برلین
مترجم :
شابک : 978-6229529522
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 183
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 مهر

کتاب تقدیر شده ی انجمن کتابخانه آمریکا (ALA)

نامزد دریافت مدال اندرو سال 2018

معرفی کتاب اینجا در برلین اثر کریستینا گارسیا

«آزاردیدن از خاطرات یک چیز است و به خاطر آوردن آن ها با صدای بلند یک چیز دیگر. عزیزم، شاید بهتر باشد که تاریخ را همان طور که هست، یک گوشه رها کنیم. یادآوری زیاد خاطرات ثبات شخص را برهم می زند و حال و چیزهای کمی را که از آینده باقی مانده حریصانه می بلعد.»


همه ی ما به نوعی روایتگر تاریخ هستیم و در هر دوره ی زمانی بیان خاطرات فردی از یک رویداد، به نویسندگان و تاریخدانان کمک کرده تا آثارشان را خلق کنند. کریستینا گارسیا نویسنده کوبایی تبار آمریکایی – در کتاب اینجا در برلین برای شنیدن روایت اشخاصی که جنگ جهانی در کتاب دوم را لمس کرده اند به برلین سفر کرده و خاطرات آن ها را شنیده و نوشته است. گارسیا که تجربه ی حرفه ی خبرنگاری را نیز دارد، با استفاده از شخصیتی بی نام که در کتاب با اسم «مهمان» آن را می شناسیم با افراد روایت اینجا در برلین مصاحبه و خاطراتشان را داستان گونه بیان می کند. افرادی است که یا جنگ را به چشم دیده اند یا بعد از جنگ متولد شده و از تبعات آن بی بهره نمانده اند.


این کتاب که آخرین اثر نویسنده است به چهارده زبان ترجمه و با استقبال مخاطبان و منتقدان مواجه شد. اینجا در برلین جز ده اثر برتر سال 2017، کتاب تقدیر شده ی انجمن کتابخانه ی آمریکا (ALA) در سال 2018، کتاب منتخب سردبیر نیویورک تایمز، کاندید دریافت مدال اندروکارنگی بوده است.

کتاب اینجا در برلین