کتاب زمان لرزه

Timequake

مشخصات کتاب زمان لرزه
مترجم :
شابک : 978-964-8838-01-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 284
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

در زمره برترین کتاب های سال از نظر نیویورک تایمز

معرفی کتاب زمان لرزه اثر کورت ونه گات

کتاب زمان لرزه، رمانی نوشته ی کورت ونه گات است که نخستین بار در سال 1997 منتشر شد. طبق گفته های نویسنده ی داستان های علمی تخیلی، کیلگور تراوت، زمان لرزه ای در روز سیزدهم فوریه ی سال 2001 در شهر نیویورک به وقوع خواهد پیوست و جهان را با بحرانی از هویت و آگاهی رو به رو خواهد کرد. آیا این زمان لرزه گسترش خواهد یافت و یا باعث به وجود آمدن یک بیگ بنگ دیگر خواهد شد؟ رویداد گفته شده اتفاق می افتد و زمان را یک دهه به عقب یعنی به سال 1991 باز می گرداند. اکنون همه ی مردم جهان مجبورند ده سال گذشته را دوباره تجربه کنند و محصور در دژاوویی کابوس وار، احساس داشتن اراده ی آزاد را به فراموشی بسپرند. ونه گات در رمان زمان لرزه، با بهره گیری از شوخ طبعی ها و ظرافت های کلامی منحصر به فرد و درخشان خود، به موضوعاتی چون خاطرات، خودکشی، رکود اقتصادی و لذت در آستانه ی فراموشی کتاب خواندن می پردازد.

کتاب زمان لرزه

کورت ونه گات
کورت ونه گات، زاده ی 11 نوامبر 1922 و درگذشته ی 11 آپریل 2007، نویسنده ای آمریکایی بود.ونه گات در ایندیاناپولیس به دنیا آمد و بزرگ شد. او به دانشگاه کورنل رفت اما در ژانویه ی 1943 از تحصیل انصراف داد به ارتش پیوست. ونه گات در نهاد فناوری کارنگی و دانشگاه تنسی به یادگیری مهندسی مکانیک پرداخت.او سپس برای نبرد در جنگ جهانی دوم به اروپا فرستاده شد و در عملیاتی به اسارت آلمانی ها درآمد. ونه گات از جنگ جان سالم به در برد و پس از برقراری صلح، با جین ماری کاکس ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد. این نویسن...
نکوداشت های کتاب زمان لرزه
Highly entertaining.
فوق العاده سرگرم کننده.
The New York Times Book Review

Vonnegut is at his best.
ونه گات در این اثر، در اوج توانایی های خود قرار دارد.
Atlanta Journal & Constitution

Humorous and sardonic.
طنزآمیز و گزنده.
Chicago Sun-Times

قسمت هایی از کتاب زمان لرزه (لذت متن)
چیزی که بیشتر از همه عشق را تباه می کند، این است که یک دفعه متوجه می شوی که رفتار مقبول سابقت، دیگر مضحک شده است.

ما به این دلیل روی کره ی زمین زندگی می کنیم که از زندگی لذت ببریم. به حرف های کسانی که به شما چیزی غیر از این می گویند، گوش ندهید.

جمله ای که در روز رستاخیز باعث تخفیف در مجازات می شود: ما از همان ابتدا نیز علاقه ای به آمدن به این دنیا نداشتیم!