کتاب بی وزنی

Weightlessness

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 12,000 | 10,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
مشخصات کتاب بی وزنی
شابک : 978-6003532663
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

معرفی کتاب بی وزنی اثر محسن عباسی

محسن عباسی در هفت داستان کوتاه مجموعه «بی وزنی»، گوشه هایی پنهان از زندگی شخصی و مناسبات خانوادگی آدم هایش را به تصویر می کشد. او موقعیت هایی را روایت می کند که در آنها روابط عاطفی شخصیت هایش تحت تاثیر عواملی فردی یا اجتماعی آسیب دیده و آنان در پی ترمیمش برآمده اند.

«شیکاگوی خانواده»، «زندگی نو»، «در راه دریا»، «دختری با بارانی قرمز»، «بی وزنی»، «طاووس مست» و «پسر بچه، پنج و نیم بعدازظهر» نام هفت داستان این مجموعه است.
عباسی در داستان هایش خیلی شیوا و روان نوشته است و مخاطب به راحتی می تواند با داستان هایش ارتباط برقرار کند اما این نوشته ها را به راحتی نمی توان از کنار آن گذاشت و آن را ساده نویسی دانست.

کتاب بی وزنی

قسمت هایی از کتاب بی وزنی (لذت متن)
مادرم بیشتر اوقات غصه دار و غمگین است و ناله می کند. همیشه یا از دکتر برگشته یا نوبت دارد و قرار است پس فردا ریحانه ببردش پیش دکتر چاووشی که مطبش نزدیک خانه است و همه ی ما با او بزرگ شده ایم یا دکتر قندی در بهارشیراز که برای کمردرد مزمن می رود و با پلاستیکی پر از قرص و آمپول به خانه برمی گردد. به دکتر می گوید: «باز ویزیتت رو گرون کردی؟ چرا به فکر ما فقیر بیچاره ها نیستی دکتر!» دکتر با خنده می گوید: «شما همون ویزیت پارسال رو بده!» مثل بیشتر هم سن و سال هایش مسائل و مشکلات روانی مادرم درجا به دردهای جسمانی بدل می شود.