کتاب پرتره ی مرد ناتمام

Unfinished male portraiture

مشخصات کتاب پرتره ی مرد ناتمام
شابک : 9789643626259
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 115
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 20 فروردین

برنده ی جایزه ی بهترین مجموعه داستان اول سال 1389 از بنیاد گلشیری

معرفی کتاب پرتره ی مرد ناتمام اثر امیرحسین یزدان بد

پرتره ی مرد ناتمام، عنوان مجموعه داستانی به قلم امیرحسین یزدان بد است که سعی دارد جلوه ای از انسان معاصر ایرانی و شرایط و عوامل گوناگون اجتماعی، تاریخی و فلسفی تاثیرگذار بر زندگی وی را انعکاس دهد. این مجموعه با روایت زندگی مهرداد ناصری (به عنوان نماینده ای از قشر فرهیخته جامعه) و جنبه های مختلف شخصیتی و رفتاری او آهسته آهسته تکه های مختلفی از پازل شخصیت او را در کنار یکدیگر می چیند و در نهایت باعث شکل گیری یک نمای کلی در ذهن مخاطب می شود. نویسنده از منظرگاه های مختلفی برای بیان داستان های مجموعه بهره می برد. استفاده از روایت دانای کل، راوی اول شخص، روایتگری در قالب نامه نگاری، روزنگاری و دیالوگ در مجموعه ی ۸ داستان، شرایطی را فراهم می آورد که از زوایای مختلف به مساله واحد نگریسته شود. در این راستا گاه نویسنده برای القای بهتر مفهوم مد نظر از زاویه دیدهای کمتر رایجی همچون اول شخص جمع نیز استفاده می کند. استفاده از روایت دانای کل، راوی اول شخص، روایتگری در قالب نامه نگاری، روزنگاری و دیالوگ در مجموعه ی ۸ داستان، شرایطی را فراهم می آورد که از زوایای مختلف به مساله واحد نگریسته شود

کتاب پرتره ی مرد ناتمام

امیرحسین یزدان بد
امیرحسین یزدان‌بُد. نویسنده ایرانی است. او برای مجموعه داستان «پرترهٔ مرد ناتمام» جایزهٔ هوشنگ گلشیری و گام اول را دریافت کرد.
قسمت هایی از کتاب پرتره ی مرد ناتمام (لذت متن)
ما سبب نمی فهمیدیم. در دنیایی بودیم که هر چیز مسبب اصلی خودش را داشت. هر کوفتی که بود بالاخره سببی بود برای خودش… آن روز که آمدید باران می بارید. گفتند یکی از آمریکا آمده.