کتاب معلم های نادان

Ignorant teachers
کد کتاب : 13484
شابک : 978-6006662954
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب معلم های نادان اثر محمدرضا تاجیک

این کتاب در پنج پرده معلمان نادان را به نمایش می گذارد، کسانی که می خواهند دیده شوند، نماد سازی کنند و یا حتی به قیمت از دست دادن هویت حقیقی خود، به ظهور و بروز خود در موقعیت های اجتماعی و سیاسی گوناگون بپردازند. داستان این متن بین نظم و نثر، واقعیت و افسانه، درون و بیرون، فردیت و اجتماع، رویا و کابوس و تردد میان انسان نمایی و انسان بودن و سوژه زدایی و سوژه زایی جریان دارد و برای عده ای ملال آور و برای دیگران آموزنده است.

کتاب معلم های نادان

محمدرضا تاجیک
محمدرضا تاجیک (متولد ۱۳۳۷ در تهران) نویسنده، مترجم و فعال سیاسی اصلاح‌طلب ,استراتژیست ارشد و معاون پیشین آموزشی وزارت اطلاعات و استاد جنگ روانی، امنیت نرم، تحلیل و ساختارپردازی اطلاعاتی در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی است.
دسته بندی های کتاب معلم های نادان
قسمت هایی از کتاب معلم های نادان (لذت متن)
می آمد گاه، صدای پای یک رفتن، آهسته گام، مست تماشا و تمنا. صورتش، بدنش، میدان ترک تازی نگاه ها. من درونش اما، در حسرت یک تماشا. کسی او را نمی دید، کسی او را نمی شنید. نمی دانست چرا صورتش آینه روحش نیست. نمی دانست چرا دفتر درونش نانبشتنی و ناخواندنی است. نمی دانست چرا سیرتش همواره به نفع صورتش در حال تعلیق است. نمی دانست چرا همه «هستی» ش در «تن» ش خلاصه شده است. نمی دانست چرا نگاه ها «در او» و «از او» جز «تن» نمی بینند و جز «تن» نمی خواهند.