راه گرسنگان

The Famished Road

  • قیمت : ۲۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نیلوفرنیلوفر
نویسنده:

معرفی کتاب راه گرسنگان اثر بن اکری

رمان راه گرسنگان نوشته ی بن اکری، در همان دهه ای که جایزه ی بوکر را کسب کرد، تبدیل به اثری کلاسیک شد. این رمان، همانند کتاب صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، شیوه ی روایی درخشانی را با بینشی نو و بدیع ترکیب کرده و اثری بزرگ در ادبیات جهان بر جای می گذارد. راوی داستان، روح پسربچه ای به نام آزارو است که طبق فرهنگ قبیله ی یوروبا در نیجریه، در برزخی بین زندگی و مرگ قرار دارد. زندگی ای که آزارو برای خودش می بیند و حکایتی که تعریف می کند، سرشار است از غم و ناراحتی. اما او به شکل غیرقابل توضیحی با لبخندی بر لبانش به دنیا می آید. او دوباره به مرگ نزدیک می شود ولی عمرش به دنیا باقی می ماند. والدین مهربان و دلسوز آزارو اما، تمام مال و دارایی خود را برای نجات جان پسرشان صرف می کنند و فقیر می شوند. تنش موجود در دنیای زندگان با تمام خشونت ها و کشمکش های سیاسی اش، و وسوسه ی قلمرو بدون اظطراب و آرامش بخش مردگان، نیروی محرک و پیش ران داستان رمان راه گرسنگان است.

کتاب راه گرسنگان


ویژگی ها کتاب راه گرسنگان

برنده ی جایزه ی من بوکر سال 1991

مشخصات کتاب راه گرسنگان
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
تعداد صفحه :608
سال انتشار شمسی :1383
سال انتشار میلادی :1991
شابک :964-448-204-2
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

جایزه من بوکر، به نام بریتانیا به کام دنیا

جایزه ی بوکر از سال 1969 پایه گذاری شده و از همان آغاز، رسالت خود را معرفی و ترویج بهترین آثار داستانی در قالب رمان قرار داده است.

نکوداشت های کتاب راه گرسنگان
A quintessential African novel.
یک رمان اصیل آفریقایی.
Philadelphia Inquirer Philadelphia Inquirer

A stunning work, suspenseful and haunting.
اثری خیره کننده، پر از تعلیق و به یاد ماندنی.
Plain Dealer

A dazzling achievement for any writer in any language.
موفقیتی چشم گیر برای هر نویسنده در هر زبانی.
New York Times Book Review New York Times Book Review

بخش هایی از کتاب راه گرسنگان (لذت متن)
باید به جهان با چشم های تازه نگاه کنیم. باید به خودمان جور دیگری نظر کنیم. ما آزادتر از آن هستیم که فکر می کنیم. ما هنوز زندگی را شروع نکرده ایم.

مردی را که چراغ عقلش روشن شده باشد و خورشید خاموشش فروزان شده باشد، دیگر نمی شود سرکوب کرد یا شکست داد.<br /><br />ما می توانیم از نو، رویای این دنیا را ببینیم و کاری کنیم که این رویا به واقعیت منجر شود<br /><br />

در میان ما حتی یک نفر هم یافت نمی شد که چشم انتظار زاده شدن باشد. ما از سختی های هستی، آرزوهای برآورده نشده و بی عدالتی های مقدس جهان، هزارتوهای عشق، جهل والدین، حقیقت مرگ و بی تفاوتی های شگفت انگیز زندگان در میان زیبایی های ساده و بی آلایش جهان منزجر بودیم. از بی رحمی انسان ها که تمامی شان کور به دنیا می آیند و تنها اندکی از آن ها دیدن را می آموزند، وحشت داشتیم.