کتاب اطلس سرزمین میانه

(ارباب حلقه ها،سرزمین میانه)
The Atlas of Middle-Earth

مشخصات کتاب اطلس سرزمین میانه
مترجم :
شابک : 978-9643342876
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 228
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1981
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 24 مهر

معرفی کتاب اطلس سرزمین میانه اثر کارن وین فونستاد

اطلس سرزمین میانه، اطلس دنیای خیالی داستان های تالکین است. این کتاب اولین بار در سال 1981 پس از انتشار آثار عمدۀ تالکین، یعنی «هابیت»، س گانۀ «ارباب حلقه ها» و «سیلماریلیون» منتشر شد.
این اطلس همچنین شامل نقشه های مشروح سرزمین هایی است که در این کتاب ها توصیف شده است. ویرایش دوم و به روز شدۀ این کتاب پس از انتشار هشت جلد از «تاریخ سرزمین میانه» منتشر شد که این ترجمه بر اساس ویراست دوم این کتاب انجام شده است.
نقشه ها بر اساس قواعد اطلس های دنیای واقعی ترسیم شده اند و نتیجۀ سال ها تلاس فونستاد و دقیق شدن در متن نوشته ها و نقشه ها و نقاشی های تالکین است. اطلس همچنین مسیر مهاجرت های اقوام، راهنمای مسیر سفر شخصیت ها، وضعیت آب و هوا و پوشش گیاهی و زبان ها و اطلاعات جمعیت شناختی در طول تاریخ سرزمین میانه را از دوران نخست تا پایان دوران سوم در اختیار خوانندگان می گذارند.
در این کتاب همچنین نقشۀ شهرهای مهم، دژها و ... نیز علاوه شده است. در نسخۀ فارسی کتاب همۀ تصاویر و نقشه ها از نو ترسیم و سپس اسامی روی آنها جاگذاری شده است. نمایۀ کتاب همچنین استفاده از آن را بسیار تسهیل می کند و حالتی دایرۃالمعارف گونه به آن می بخشد.

«اطلس سرزمین میانه» نوشته کارن وین فونستاد است. این کتاب از مجموعه کتاب های پیرامونی مجموعه ارباب حلقه ها و هابیت به شمار می رود. این کتاب به تشریح جهانی که داستان ارباب حلقه ها در آن اتفاق می افتد می پردازد.

کتاب اطلس سرزمین میانه

کارن وین فونستاد
کارن واین فونستاد (انگلیسی: Karen Wynn Fonstad؛ ۱۸ آوریل ۱۹۴۵[۲] – ۱۱ مارس ۲۰۰۵) یک نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا بود.
دسته بندی های کتاب اطلس سرزمین میانه