کتاب شهر معمولی

A Snicker of Magic

مشخصات کتاب شهر معمولی
مترجم :
شابک : 978-6004620802
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 278
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 26 آبان

برنده ی جایزه ی Mythopoeic Fantasy سال 2015

برنده ی جایزه ی کتاب کودک پنسیلوانیا سال 2017

نامزد دریافت بهترین کتاب داستانی کودک گودریدز سال 2014

معرفی کتاب شهر معمولی اثر ناتالی لید

کتاب حاضر با داستانی جذاب و پرکشش مناسب برای 12+ ساله هاست! فلیسیتی جونیپر پیکل کلمه یاب است! او عاشق جمع کردن کلمه هاست. فلیسیتی همه جای کشور را گشته اما کلمه ای به نام “خانه” است که او هیچ وقت ندیده. با ورود به شهر دره ی نیمه شب که قبلا شهری جادویی بوده، احساس خوبی به فیلیسیتی دست می دهد و حس می کند که هنوز کمی جادو در شهر وجود دارد. او باید کلمه های درست را پیدا کند تا جادو آزاد شود!

کتاب شهر معمولی

قسمت هایی از کتاب شهر معمولی (لذت متن)
آن قدر به مدرسه های جدید رفته بودم که دقیقا می دانستم قرار است چه اتفاق هایی بیفتد. احتمالا معلم از من می خواست بایستم، اسمم را بگویم و اینکه اهل کجا هستم. من هم می ایستادم، اما به جای آنکه چیزی بگویم، همین طور ساکت می ماندم و زل می زدم. دهانم باز می ماند، اما کلمه ای از آن بیرون نمی آمد. قضیه این است: من همه جا کلمه می بینم؛ همه جا… و همیشه. آن ها را جمع می کنم؛ درباره شان فکر می کنم. وقتی با ماما و فرنی جو یا خاله کلیو حرف می زنم، راحت می گویمشان؛ اما وقتی سعی می کنم در آن واحد با بیشتر از یک نفر حرف بزنم، کلمه ها به هم می ریزند. مثل دانه های برف روی زبانم آب می شوند، از گوشه های لبم بیرون می پرند و غیب می شوند! و من همین طور آنجا می ایستم؛ پلک زنان، با دهان باز و مثل ملکه ی شهر احمق ها.

حداقل می توانم بگویم تا پیش از این، همیشه همین طوری بود؛ اما دره ی نیمه شب قبلا مکانی جادویی بوده، پس شاید امروز با روزهای دیگر فرق داشته باشد. به کفش های پرکلمه ام خیره شدم و تمرین کردم: «اسم من فلیسیتی جونیپر پیکله. من اهل اینجا و اون جا و همه جای دنیام.» چیزی که می خواستم بگویم، از چیزی که حقیقت داشت، بهتر بود. حقیقت: من فلیسیتی جونیپر پیکل هستم و اهل هیچ جای دنیا نیستم! آه کشیدم. به گمانم این همه اسباب کشی و گشت و گذار باید باعث می شد جسور و خوش حال و رها شوم. عجیب است که فقط حس می کنم گم شده ام.