کتاب مجموعه ماجراهای ناگوار (13جلدی)

Unfortunate Events
کد کتاب : 13564
مترجم :
شابک : 978-9645364005
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 3116
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 9 مهر
تعداد جلد : 13

برنده ی جایزه ی Nene سال 2003

تصویرگر : برت هلکویست - باقاب

معرفی کتاب مجموعه ماجراهای ناگوار (13جلدی) اثر لمونی اسنیکت

بدبیاری ها (به انگلیسی: A Series of Unfortunate Events) یا ماجراهای ناگوار یک سری ۱۳ جلدی داستان کودکان نوشته شده توسط دنیل هندلر با نام مستعار لمونی اسنیکت و تصویرگری برت هلکوئیست است.

خلاصه داستان ها

۱ - شروع بد: ویولت و کلاوس و سانی بودلر سه خواهر و برادر از یک پدر و مادر ماجراجو و ثروتمند بودند که در ساحل برینی بریچ می فهمند که پدر و مادرشان در آتش سوزی بزرگی از بین رفتند و آن ها باید از این به بعد در خانه کنت الاف که یکی از فامیل های دورشان است زندگی کنند. کنت الاف با نقشه ای با استفاده از قانون ازدواج آن ها را مجبور می کند که ویولت به عقد کنت الاف در آید تا کنت وارث وی شود و بتواند از ثروت آن ها استفاده کند که با زیرکی ویولت نقشه اش ناکام می ماند و فرار می کند.

۲ - تالار خزندگان: بچه ها سپس به خانه دایی مونتی (مونتگمری مونتگمری)، خزنده شناس مشهور می روند که آن ها را بسیار دوست دارد و به خوبی از آن ها مراقبت می کند ولی چند روز بعد توسط کنت الاف که با هویت جعلی استفانو دستیار وی شده بوده است کشته می شود. باز با همکاری سه خواهر و برادر نقشه کنت دربارهٔ خودشان ناکام می ماند و کنت فرار می کند

۳ - پنجره بزرگ: سپس بچه ها به خانه عمه ژوزفین فرستاده می شوند. عمه ژوزفین که روزگاری بسیار شجاع بوده پس از حوادثی عجیب که به مرگ پدر و مادر بچه ها نیز ربط دارد، اکنون از همه چیز وحشت دارد و در مورد دستور زبان بسیار سخت گیر است. باز کنت الاف با نقشه ای او را نیز از بین می برد و بچه ها را از غار کدلد به بیرون می کشد ولی باز نقشه اش ناکام می ماند.

۴ - چوب بری مصیبت بار: سپس کارگاه چوب بری لاکی اسملز می روند و سخت کار می کنند. آن ها با فلیپ یک مرد خوشبین و چارلز یک مرد مهربان آشنا می شوند اما رئیس کارگاه (آقا) از آن ها بیگاری می کشد و سرپرست کارگران نیز همدست کنت الاف است که با نقشه ای از طریق هیپنوتیزم می خواهند که ثروت آن ها به دست آورد اما دوباره شکست می خورد.

۵ - مدرسه ریاضت: بودلرها به مدرسهٔ شبانه روزی پروفراک فرستاده می شوند و با عقاید و اخلاق عجیب ناظم روبه رو می شوند. کنت الاف دوباره به صورت معلم ورزش ظاهر می شود و با روش هایی عجیب سعی می کند بچه ها از مدرسه اخراج شوند تا بتواند ثروت آن ها را بدزدد؛ ولی فقط موفق می شود دوستان جدید بچه ها، ایزادورا و دانکن، دو تا از سه قلوهای کواگمایر را بدزدد.

۶ - آسانسور قلابی: بچه ها به خانه قیم های جدیدشانازمی و جروم اسکوالرمی روند وکواگمایرها رادریک چاه آسانسور پیدا می کنند اما موفق به نجات آن ها نمی شوند. ازمی که فردی ثروتمند و مد پرست است به گروه کنت الاف می پیوندد تا ثروت بودلرها را به چنگ بیاورد ولی ناکام می ماند.

۷ - شهرک شوم: بچه ها تحت سرپرستی یک دهکده بنام وی اف دی که یعنی دهکدهٔ دوستداران پرنده قرار می گیرند و در آن با قوانینی عجیب و غریب دست و پنجه نرم می کنند. اهالی دهکده جک اسنیکت را با کنت الاف اشتباه می گیرند و او را می کشند. ایزادورا و دانکن کواگمایر موفق می شوند با یک خانهٔ متحرک گرم خودکفا از چنگ کنت الاف فرار کنند.

۸ - بیمارستان ترسناک: حالا بچه ها به عنوان فراری مجرم شناخته شده همیشه در فرارند ولی این بار به بیمارستانی می روند که آنجا کنت الاف می خواهد با عملی عجیب سر ویولت را قطع کند تا بتواند بر آن ها مسلط شود که با کمک کلاوس و سانی نمی تواند. بچه ها با مدارکی حاکی از اینکه پدر یا مادر آن ها زنده است رو به رو می شوند.

۹ - سیرک آدم خوار: اکنون آن ها در هیبت یک ناقص الخلقه دو سر و یک گرگ به سیرک کالیاری می روند و مجبور می شوند پس از آتش زدن سیرک فرار کنند و سانی از آن ها جدا شده به دست کنت الاف می افتد

۱۰ - پرتگاه یخی: بودلرها در کوهستانی با کوییگلی، برادرایزادورا و دانکن کواگمایر، دوقلوهایی که در مدرسه دیدند، روبه رو می شوند و با کمک او سانی را نجات می دهند.

۱۱ - غار غریب: بودلرها توسط یک زیردریایی ک

کتاب مجموعه ماجراهای ناگوار (13جلدی)

لمونی اسنیکت
لمونی اسنیکت تحصیلاتش را به شیوه ای نامعمول گذراند، جوانی پیچیده ای داشت و حالا هم بزرگسالی محزونی را سپری می کند. مجموعه ی سیزده جلدی «بچه های بدشانس»، «آهنگساز مرده است» و «13کلمه» از کتاب هایش هستند.دربارهٔ لمونی اسنیکت این را باید گفت که هیچ جا نمی‌شود چیزی دربارهٔ او یافت بجز خود کتابها و البته سایتش که آدرسش را در آخر این مطلب مشاهده می‌کنید. این سایت به زبان انگلیسی نوشته شده و هیچ وبلاگ یا سایت دیگری دربارهٔ او خبری نمی‌دهند. تنها اخب...