کتاب خیانت ها

On Conspiracies

مشخصات کتاب خیانت ها
مترجم : سیما زائر رفیعی
شابک : 978-6006867601
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 155
سال انتشار شمسی : 1396
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 بهمن

معرفی کتاب خیانت ها اثر نیکولو ماکیاولی

ماکیاولیسم، عبارت است از مجموعه اصول و روش های دستوری که نیکولو ماکیاولی برای زمامداری و حکومت بر مردم ارائه داد. این مکتب بر این باور است که رجال سیاسی باید کاملا واقع بین و مادی و جدی باشند. آنگونه سخت گیر باشند که اگر تکالیف دینی، اخلاقی و احساسات سد راه آنان شود؛ از آنها صرف نظر کرده و هدفی جز رسیدن به مقصود نداشته باشند.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ ها و انقلاب ها الهام بخشیده اند. آن ها زندگی های بسیاری را ساخته اند و یا تباه کرده اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده های بزرگ)

کتاب خیانت ها

نیکولو ماکیاولی
نیکولو ماکیاولی، زاده ی 3 می 1469 و درگذشته ی 21 جون 1527، فیلسوف سیاسی، شاعر، آهنگساز و نمایشنامه نویس ایتالیایی بود.ماکیاولی در فلورانس به دنیا آمد و بزرگ شد. او پس از مدتی به عنوان منشی وارد دستگاه دولتی فلورانس شد و جایگاهش به سرعت ارتقا یافت و خیلی زود به مأموریت های دیپلماتیک فرستاده شد. ماکیاولی بسیاری از سیاستمداران مهم عصر خود، افرادی چون پاپ و لویی دوازدهم پادشاه فرانسه، را ملاقات کرد اما هیچ کدام به اندازه ی شاهزاده حاکم واتیکان یعنی چزاره بورجیا بر او تأثیرگذار نبودند. او در سال 1...
قسمت هایی از کتاب خیانت ها (لذت متن)
افشاء توطئه به دلیل عدم احتیاط و بصیرت لازم زمانی رخ می دهد که بدون احتیاط و هوشیاری لازم در مورد توطئه سخن می گویند و یک خدمتکار یا شخص سومی این قضیه را می شنود. این مسئله برای پسران بروتوس اتفاق افتاده است. زمانیکه آنها طرح خود را با پیغام رسانان تارکوئین مطرح می ساختند خدمتکاری سخنان شان را شنید و نقشۀ آن ها را فاش نمود و یا این قضیه چنین افشاء می شود که شما قضیه را به دوست پسر یا دوست دختر و یا شخصی سبک سر گفته باشید. این همان کاری است سایرین انجام داد.