کتاب پیش داوری

Miracles and idolatry
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 23,000 | 20,700 تومان

  • موجود
  • انتشارات: روزگار نو روزگار نو
    نویسنده:
کد کتاب : 13592
مترجم :
شابک : 978-6006867519
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 122
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1764
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

معرفی کتاب پیش داوری اثر ولتر

بعضی از کتاب ها در تمام طول تاریخ موجب تحول جهان شده اند و شیوه ی نگاه ما به خودمان و دیگران را عوض کرده اند ، کتاب «پیش داوری» از این دسته از کتاب ها است. ولتر نویسنده ی کتاب "پیش داوری" است و از نام دارترین فیلسوفان و نویسندگان فرانسوی در عصر روشنگری محسوب می شود. دلیل شهرت وی ،ذکاوت خارق العاده ، مخالفت با کلیسای کاتولیک، حمایت از آزادی مذهب، آزادی بیان و طرفداری از ،جدایی دین از سیاست است."ولتر" انسانی جسور و همواره در پی عدالت بود. آثار متنوع او شامل نمایشنامه، شعر، رمان، مقاله و نوشته های تاریخی و علمی می شود که این کتاب ها در جلسات بحث و گفت و گو، اختلافات عقاید، جنگ ها، انقلاب ها و زندگی های بسیاری تأثیرگذار بوده اند. کتاب پیش داوری (Miracles and idolatry‎‬)، یکی از همان آثاری به حساب می آید که باعث آشنایی شما با کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان می شود.فرانسوا ولتر (Francois Voltaire)، نویسندۀ این کتاب با طرح دیدگاه های غیر معمول خود راجع به اعتقادات آدمی و تمسخر ریاکاری و زهد مبالغه آمیز، از خوانندگان کتابش می خواهد با عقل و خرد عمل نمایند و از ورای دروغ هایی که رهبران شان به خوردشان می دهند به آرا و نظرات روشنفکران سراسر دنیا توجه نمایند. او مانند بسیاری از متفکران عصر روشنگری در آثارش اغلب به نقد عدم مدارا، تعصب مذهبی و ساختار قدرت در فرانسۀ عصر خود می پرداخت.به طور کلی این کتاب مجموعه ای از مقالات انتقادی در ارتباط با مسائل دینی و مذهبی است.

کتاب پیش داوری

ولتر
ولتر با نام واقعی فرانسوا ماری آروئه، زاده ی 21 نوامبر 1694 و درگذشته ی 30 می 1778، فیلسوف و نویسنده ی فرانسوی برجسته ی عصر روشنگری است.ولتر در پاریس به دنیا آمد. او در هفت سالگی مادر خود را از دست داد و در خانواده ای مذهبی بزرگ شد. ولتر در مدرسه لوئی کبیر تحصیل کرد، در آنجا زبان لاتین و یونانی آموخت و بعدها نیز بر ایتالیایی، اسپانیایی و انگلیسی مسلط شد. او بر خلاف میل پدر، که می خواست پسرش حقوقدان شود، نویسندگی را در پیش گرفت. ولتر به انجمنی به نام تمپل پیوست و سپس به شاگردی یکی از قضات دادگ...
قسمت هایی از کتاب پیش داوری (لذت متن)
ما به مرده بیشتر از زنده احترام می گذاریم. ما باید به هر دو احترام بگذاریم. ملتی متمدن خوانده می شود که دشمن مغلوبش را قتل عام نکند، زیرا اگر ما مجاز بودیم که همسایگان خود را بخوریم، بهتر بود که اراذل هموطن خود را می خوردیم که باعث سعادت اجتماعی نیز می شد. اما ملت های متمدن همیشه متمدن نبوده اند؛ تمام ایشان مدت های مدیدی در بدویت به سر برده اند؛ و طی بی نهایت تغییر و تحولاتی که این کره خاکی متحمل شده است، گونه های بشری گاه رو به کثرت رفته و گاه نادر شده است. آن چه امروزه برای فیل ها، شیرها، ببرها در حال وقوع است و باعث کاهش تعداد آن ها شده، زمانی نیز برای نسل بشر اتفاق افتاده است. هنگامی که انسان های اندکی در منطقه ای ساکن می شده اند، هنر چندانی نداشته و اغلب شکارچی بودند. عادت تغذیه از آن چه کشته اند باعث شد که با دشمنان شان نیز به مانند گوزن ها و گرازها رفتار نمایند. این خرافات بود که باعث می شد انسان ها بعنوان قربانی کشته شوند، این نیاز بود که باعث می شد ایشان خورده شوند.