کتاب دگرگونی ها

Revolutions

مشخصات کتاب دگرگونی ها
مترجم : مرتضی عسگری
شابک : 978-9644485381
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 469
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب دگرگونی ها اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو

رمان دگرگونی ها نسل اندرنسل و دوره به دوره، از انقلاب فرانسه گرفته تا آزاد شدن تدریجی مستعمرات، شروع می کند و به شهر نیس، زادگاه نویسنده، و جزیره ی موریس می رسد. عقاید و احساسات این نویسنده ی مبتکر که اکنون 75 ساله است در کتاب های پیشین او هرگز به این صورت با چنین شرح و تفسیری فاش نشده است.

لوکلزیو زندگانی خود را که سراسر پر از گریز از این شهر به آنت شهر و از این کشور به آن کشور بوده در این رمان، که یکی از کتاب های اوست به تفضیل شرح داده است.

رمان از قرنی به قرن دیگر و از قاره ای به قاره ی دیگر می رود، انقلاب فرانسه را تا جنگ با پروس و اتریش دنبال می کند و به شهر نیس و آزادی مستعمرات فرانسه می رسد و استقلال جزیر ی موریس را به تفضیل بیان می کند.

یک شخصیت کوچک در این رمان بزرگ هست زنی ناشنوا به نام «سپیده دم» از هندوچین مستعمره ی فرانسه به وسیله ی خانواده ای از بزرگ زادگان به شهر نیس آورده شده است تابردگی کند. سپیده دم این موجود وحشی نماد، همه ی دگرگونی هایی است که لوکلزیو گویی شاهد همیشگی آنهاست.

کتاب دگرگونی ها

ژان ماری گوستاو لوکلزیو
ژان ماری گوستاو لو کلزیو، زاده ی ۱۳ آوریل ۱۹۴۰، نویسنده ی معاصر فرانسوی است. اولین اثر او رمان بازجویی در سال ۱۹۶۳ جایزه ی رنودو را به خود اختصاص داد. تاکنون حدود ۴۰ کتاب از جمله مجموعه داستان های کوتاه و رمان های وی منتشر شده اند. جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۰۸ میلادی از سوی آکادمی سلطنتی سوئد به او تعلق گرفت.لوکلزیو در سال ۱۹۴۰ در شهر نیس فرانسه متولد شد، پدرش در زمان جنگ جهانی دوم در نیجریه خدمت می کرد، از همین روی در کودکی دو سال در نیجریه زندگی کرد. پس از اتمام دوره ی دبیرستان در نیس به دا...