کتاب اهانت به تماشاگر

Offending The Audience
کد کتاب : 13704
مترجم :
شابک : 978-6002295958
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 45
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب اهانت به تماشاگر اثر پیتر هاندکه

اهانت به تماشاگر نمایشنامه ای است که توسط پیتر هاندکه نوشته شده است این اثر برای اولین بار به زبان آلمانی و در سال 1966 منتشر شد. گاهی این اثر را به دلیل انکار تئاتری آن "ضد نمایشنامه" قلمداد میکنند. چرا که بازیگران هیچ نقشی بازی نمی کنند صحنه هیچ جایی را تداعی نمی کند زمان نمایشنامه مشخص نمی شود زمان همانند زمان واقعی می گذردهیچ توهمی در کار نیست هیچ نمایشی در کار نیست. پرده باز می شود بازیگران بیرون می آیند به ما خیره می شوند و با ما سخن می گویند و به ما می گویند که نمایشی در کار نیست . آنها سپس درمورد رابطه مخاطب با صحنه می کنند و تماشگاران را به خاطر بازی خوبشان ستایش می کنند. اهانت به تماشاگر اثری متفاوت است ومی تواند تجربه ای متفاوت را برای خوانندگان رقم بزند.

کتاب اهانت به تماشاگر

پیتر هاندکه
پیتر هانکه (به آلمانی: Peter Handke) (زادهٔ ۶ دسامبر ۱۹۴۲ در گریفن اتریش) یک نویسنده و نمایشنامه‌نویس پیشرو (آوانگارد) اتریشی است.او با آفرینش آثاری نو و نامتعارف و تغییر نشانه‌ها و روابط بین شخصیت‌ها در نمایشنامه‌هایی چون «دشنام به تماشاچی» و «کاسپار»، شیوه‌های بدیعی به کار گرفت و به تجربه‌گرایی دست یازید. هاندکه در آثار بعدی خود از شیوه‌های نوآورانهٔ درهم شکستن مرزهای زمان و بازگشت به اصل خویش و به کاربستن اشیاء و رویدادهای عادی برا...
قسمت هایی از کتاب اهانت به تماشاگر (لذت متن)
این جا شما دیگر به آن الگو نیاز ندارید. این جا شما نظاره گر نمایش نامه ئی نیستید که برای تئاتر باشد. این جا شما نظاره گر نیستید. این جا شما خود کانون توجه اید. این جا شما خود در نقطه تلاقی شلیک ها هستید. این جا شما خود مشتعل می شوید. خود آتش می گیرید. این جا شما نیازی به الگو ندارید. این جا شما خود الگویید. این جا شما کشف شده اید. شما کشف امشب اید. شما ما را مشتعل می کنید. کلام ما در شما شعله ور می شود. از شما به سوی ما جرقه می جهد.