کتاب اهانت به تماشاگر

Offending The Audience

مشخصات کتاب اهانت به تماشاگر
مترجم :
شابک : 978-6002295958
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 45
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب اهانت به تماشاگر اثر پیتر هاندکه

تجربه ای کوتاه از مطالعه اثری از آثار پترهاندکه، نمایشنامه ای بسیار متفاوت با هرآنچه پیش از این به عنوان نمایشنامه شناخته اید، متنی برای رسوخ در ذهن و روح تماشاچیان که آن ها را هم به عنوان یک مخاطب و هم به عنوان شخصی موثر در روند نمایش مطرح می سازد.

کتاب اهانت به تماشاگر

پیتر هاندکه
پیتر هانکه (به آلمانی: Peter Handke) (زادهٔ ۶ دسامبر ۱۹۴۲ در گریفن اتریش) یک نویسنده و نمایشنامه‌نویس پیشرو (آوانگارد) اتریشی است.او با آفرینش آثاری نو و نامتعارف و تغییر نشانه‌ها و روابط بین شخصیت‌ها در نمایشنامه‌هایی چون «دشنام به تماشاچی» و «کاسپار»، شیوه‌های بدیعی به کار گرفت و به تجربه‌گرایی دست یازید. هاندکه در آثار بعدی خود از شیوه‌های نوآورانهٔ درهم شکستن مرزهای زمان و بازگشت به اصل خویش و به کاربستن اشیاء و رویدادهای عادی برا...
قسمت هایی از کتاب اهانت به تماشاگر (لذت متن)
این جا شما دیگر به آن الگو نیاز ندارید. این جا شما نظاره گر نمایش نامه ئی نیستید که برای تئاتر باشد. این جا شما نظاره گر نیستید. این جا شما خود کانون توجه اید. این جا شما خود در نقطه تلاقی شلیک ها هستید. این جا شما خود مشتعل می شوید. خود آتش می گیرید. این جا شما نیازی به الگو ندارید. این جا شما خود الگویید. این جا شما کشف شده اید. شما کشف امشب اید. شما ما را مشتعل می کنید. کلام ما در شما شعله ور می شود. از شما به سوی ما جرقه می جهد.