کتاب فروشنده ی دوره گرد

Der Hausierer

مشخصات کتاب فروشنده ی دوره گرد
مترجم : آرزو اقبالی
شابک : 978-6002293213
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 138
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1967
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب فروشنده ی دوره گرد اثر پیتر هاندکه

هاندکه رمان فروشنده­ی دوره­گرد را سال 1967 منتشر کرد، رمانی که بر اساس قواعد ژانر پلیسی و در استقبال از آثار ریموند چندلر نوشته شده اما فراتر از ژانر مذکور حرکت می­کند. رمان داستان یک فروشنده است که شاهد جنایت است، مردی که می­تواند ببیند و برای همین در هر لحظه و تکه­ای از متن مخاطب با رازها و رمزهایی که او به آن­ها اشاره می­کند همراه می­شود مگر کلید حل معما را بیابد. یک رمان درخشان و البته مهیج که قرار است خواننده­ی خود را غافلگیر کند... هاندکه نویسنده­ی فیلم­نامه­ی مشهور برلین زیر بال فرشتگان است که ویم وندرس آن را کارگردانی کرد. همچنین داستان ترس دروازه­بان از ضربه­ی پنالتی. پیش از این مجموعه داستان محاکمه از او نیز با ترجمه­ی آرزو اقبالی از آلمانی به فارسی منتشر شده بود و حال درک این رمان مخاطبان این نویسنده را با وجه دیگری از جهان او آشنا می­کند. هاندکه در حوزه­ی فاشیسم نیز مطالعات و آثار مهمی دارد که جوایز معتبری را هم نصیب او کرده است.

نویسنده با بهره گیری از مهارت خود در کدگذاری، تصویرسازی، معمانویسی و به کارگیری طنز، داستان یک قتل را با تمام عناصر لازم به نمایش گذاشته است.

کتاب فروشنده ی دوره گرد

پیتر هاندکه
پیتر هانکه (به آلمانی: Peter Handke) (زادهٔ ۶ دسامبر ۱۹۴۲ در گریفن اتریش) یک نویسنده و نمایشنامه‌نویس پیشرو (آوانگارد) اتریشی است.او با آفرینش آثاری نو و نامتعارف و تغییر نشانه‌ها و روابط بین شخصیت‌ها در نمایشنامه‌هایی چون «دشنام به تماشاچی» و «کاسپار»، شیوه‌های بدیعی به کار گرفت و به تجربه‌گرایی دست یازید. هاندکه در آثار بعدی خود از شیوه‌های نوآورانهٔ درهم شکستن مرزهای زمان و بازگشت به اصل خویش و به کاربستن اشیاء و رویدادهای عادی برا...
قسمت هایی از کتاب فروشنده ی دوره گرد (لذت متن)
او مطمئن نیست فریاد از کدام سمت آمده است. سفیدی چشم های زن سفید نیست. حرکات بی اختیارند. چرا در این وضعیت که اشکالی ندارد نمی خواهد از او عکس بگیرند؟ صفحه معینی از کتابچه تلفن باز است. وقتی می افتد، به شانه چرخی می خورد. در خود فرو می رود و جمع می شود. حرکات نامتعادل اند. از آن جا که فروشنده ی دوره گرد اغلب ساعت ها بی کار است، وقت دارد چیزهایی را تماشا کند که از دست دیگران در می رود. عمل افتادن، نه یکباره، که کم کم پایان می یابد. از ناراحتی، پاها را بالا خم می کند. ناگهان چشم سومی وسط دو چشم دیگر ظاهر می شود.