کتاب آنت ورپ

Antwerp
کد کتاب : 13719
مترجم :
شابک : 978-6003674899
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 تیر

معرفی کتاب آنت ورپ اثر روبرتو بولانیو

"آنت ورپ" رمانی است برجسته به قلم "روبرتو بولانیو"، شاعر و نویسنده مشهور شیلیایی که یک کتاب عالی از جهت ساختار و نحوه ی نگارش به شمار می رود. تجربه ی زیبایی شناسانه ای که از مطالعه ی این اثر نصیب خواننده می شود برای مدت ها در ذهن او چرخ خواهد زد و افکارش را به خود اختصاص خواهد داد.
"آنت ورپ" را می توان همچون انفجار بیگ بنگ به منزله ی آغاز دنیای داستان نویسی خیالی "روبرتو بولانیو" در نظر گرفت. "آنت ورپ" صدای در هم شکسته ی ای از رویا، کابوس، رهگذران و راوی است که همگی از "روبرتو بولانیو" صحبت می کنند. عناصر تشکیل دهنده ی داستان از کمپ و جنایت گرفته تا شعر و عشق بازی و پلیس های فاسد تشکیل شده اند و با ظرافتی باورنکردنی به هم دوخته شده اند.
سوالی که پس از مطالعه ی "آنت ورپ" از "روبرتو بولانیو" ذهن را درگیر خود می کند این است که آیا نمی توان این اثر را یک شعر در ساختاری متفاوت دانست؟ داستان "آنت ورپ" قصه ای است که به سبک کوبیستی مونتاژ می شود و تکه های مختلف آن همچون یک پازل کنار هم قرار گرفته و تصویر بزرگ تری را ایجاد می کند. "آنت ورپ" همچون یک فیلم نامه ی مصور رو به روی خواننده قرار می گیرد و می توان آن را از آغاز یا از هر صفحه ای که خواننده بخواهد مطالعه کرد. تکه های داستان می توانند به تنهایی همچون یک داستان کوتاه فشرده خودنمایی کنند و ساختار نگارشی به نحوی است که می توان هر صفحه را همچون یک شعر درخشان، بارها مطالعه کرد.

کتاب آنت ورپ

روبرتو بولانیو
روبرتو بولانیو، زاده ی 15 ژوئیه 1953 و درگذشته ی 28 آوریل 2003، نویسنده و شاعر شیلیایی و از پیشگامان موج نوی داستان نویسی آمریکای جنوبی است.او زندگی ای را از سر گذراند که مشخصه ی اصلی اش آوارگی بود. پدرش راننده کامیون و مادرش معلم بود. در زمان کودکی بولانیو، او و خانواده اش بین شهرهای مختلف شیلی سرگردان بودند و بالاخره در سال 1968 به مکزیکوسیتی مهاجرت کردند. در این زمان، اشتهای او به ادبیات سر باز کرد و چنان حریصانه می خواند که به بت تمام زندگی اش، خورخه لوئیس بورخس پهلو می زد.روبرتو هر چه به...
نکوداشت های کتاب آنت ورپ
Antwerp is a total avant-garde freakout, and has to be among the most linguistically beautiful things Bolano wrote.
آنت ورپ یک شخصیت کاملا آوانگارد است ، و باید یکی از زیباترین چیزهایی باشد که بولانیو نوشته است.
Garth Risk Hallberg

The real thing and the rarest.
واقعی ترین و نادرترین .
Susan Sontag

The only novel that doesn't embarrass me is Antwerp.
تنها رمانی که مرا خجالت زده نمیکند ، آنت ورپ است.
Roberto Bolano

قسمت هایی از کتاب آنت ورپ (لذت متن)
نمی توانی برگردی. این دنیای پلیس ها و دزدها و خارجی های بدون مدرک شناسایی زورش از تو خیلی زیادتر است. وقتی می گویم پر زور یعنی فارغ البال، دنیای پر وزن، بدون آنتروپی، دنیایی که می شناسی و هرگز قادر نیستی خودت را ازش بکنی. مثل خال کوبی. اما به جایش، سرزمین مادری ات را پس می گیری، و قوانینی که ازت محافظت می کنند، و حق دیدن دختر بسیار زیبایی که صدای گنگی دارد. دختری ایستاده در چارچوب در اتاقت، خدمتکاری که آمده تخت خوابت را مرتب کند. سر واژه ی «تخت خواب» دست نگه داشتم و دفتر را بستم. فقط زورم رسید چراغ را خاموش کنم و بیفتم توی «تخت خواب». تا چشم برهم گذاشتم خواب پنجره یی با قابی محکم و چوبی را دیدم که شبیه پنجره های توی نقاشی های کتاب های کودکان برش داده شده بود....