کتاب آنت ورپ

Antwerp

مشخصات کتاب آنت ورپ
مترجم :
شابک : 978-6003674899
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 بهمن

معرفی کتاب آنت ورپ اثر روبرتو بولانیو

رمان «آنت ورپ» اثر روبرتو بولانیو، شاعر و نویسنده مطرح شیلیایی است. این کتاب رمانی است کوتاه و قطعه قطعه با نثری شاعرانه که موضوعات متعددی مثل قتل، جنایت، شعر و عشق را در هم می آمیزد.
«آنت ورپ» شرح حال انسانی است پرتاب شده در هستی با همه ی ندانم هایش و حس هایی که دردمندانه از میان جمله هایی پراکنده به بیرون تابیده می شوند: «شب ها حیاط ها همه شبیه به هم اند، اما روز که می شود همه چیز فرق می کند؛ گویی تمناها راهی از میان گیاهان و باغچه های گل و تاک های بالاخزنده باز می کنند». کتابی درباره ی تمناها، شاید.
بیش از هرچیز این کتاب را باید یک اتوبیوگرافی پست مدرن دانست. راوی رمان بولانیو نخست خود نویسنده اش و سپس شخصیت راوی رمانش است و این درهم تنیدگی نویسنده و راوی و متن، طرح رمان را به غایت پیچیده کرده است.

کتاب آنت ورپ

روبرتو بولانیو
روبرتو بولانیو، زاده ی 15 ژوئیه 1953 و درگذشته ی 28 آوریل 2003، نویسنده و شاعر شیلیایی و از پیشگامان موج نوی داستان نویسی آمریکای جنوبی است.او زندگی ای را از سر گذراند که مشخصه ی اصلی اش آوارگی بود. پدرش راننده کامیون و مادرش معلم بود. در زمان کودکی بولانیو، او و خانواده اش بین شهرهای مختلف شیلی سرگردان بودند و بالاخره در سال 1968 به مکزیکوسیتی مهاجرت کردند. در این زمان، اشتهای او به ادبیات سر باز کرد و چنان حریصانه می خواند که به بت تمام زندگی اش، خورخه لوئیس بورخس پهلو می زد.روبرتو هر چه به...