کتاب اسم رمز: پائولین

Code Name Pauline
خاطرات یک مامور ویژه از جنگ جهانی دوم
کد کتاب : 137670
مترجم :
شابک : 978-6225212510
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 196
سال انتشار شمسی : 1403
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 28 تیر

معرفی کتاب اسم رمز: پائولین اثر پرل ویترینگتون کورنیولی

کتاب «اسم رمز: پائولین» با زیر عنوان «خاطرات یک مامور ویژه از جنگ جهانی دوم» دربردارندۀ خاطراتی از پرل ویترینگتون کورنیولی، یکی از مشهورترین مبارزان زن مقاومت، در جنگ جهانی دوم است. این کتاب که توسط کاترین جی. اتوود ویرایش شده است، گزارشی دست اول از تجربیات کورنیولی به عنوان یک مامور ویژه برای اداره عملیات ویژه بریتانیا (SOE) است. این کتاب، یک روایت دقیق و شخصی از زندگی او و کمک‌های شجاعانه‌ی او به نهضت مقاومت فرانسه است.
این خاطرات با کودکی دشوار کورنیولی آغاز می‌شود که در سایه‌ی جنگ جهانی اول سپری شد. او فرار دلخراش خانواده‌اش از پاریس را با نزدیک شدن آلمان‌ها در سال 1940 بازگو می‌کند. کورنیولی سپس استخدام و آموزش خود را به عنوان یک مامور ویژه توصیف می‌کند و جزئیات آماده‌سازی دقیقی را که انجام داده است، توضیح می‌دهد. او تدارکات چتربازی را در یک منطقه روستایی دورافتاده در فرانسه‌ی اشغالی و چالش‌هایی که به عنوان یک مامور مخفی با آن روبرو بود را می‌نویسد که به عنوان یک فروشنده‌ی لوازم آرایش ظاهر می‌شود تا از شناسایی شدن توسط دشمن فرار کند. پس از اینکه رئیس شبکه او توسط گشتاپو دستگیر شد، کورنیولی، که با اسم رمز خود «پائولین» شناخته می‌شود، به فرماندهی یک گروه 3500 نفری از مبارزان مقاومت فرانسه برخاست. او مأموریت‌های متعددی را برای برهم زدن نیروهای آلمانی سازماندهی و رهبری کرد و هوش استراتژیک و شجاعت خود را در این ماموریت‌ها به نمایش گذاشت.
در طول این خاطرات، کورنیولی نگاهی صریح به مبارزات و پیروزی‌های شخصی خود ارائه می‌دهد. خاطرات او بیان کننده‌ی زندگی زنی است که با اراده و تدبیر توانسته است تا موفقیت‌های زیادی را کسب کند. این کتاب همچنین دارای فهرستی مشروح از چهره‌های کلیدی، ضمیمه‌ای از مصاحبه ویرایش نشده و عکس‌ها و اسناد جذاب از مجموعه‌ی شخصی کورنیولی است. کتاب «اسم رمز: پائولین» گواهی بر شجاعت و نبوغ زنی است که نقشی محوری در مبارزه با استبداد داشت که تصویری عمیق و واقع گرایانه از زندگی یک مامور ویژه و روح تسلیم ناپذیر مقاومت فرانسه ارائه می‌دهد.

کتاب اسم رمز: پائولین

پرل ویترینگتون کورنیولی
پرل ویترینگتون کورنیولی (1914-2008) مامور ویژه انگلیس در فرانسه در دوران جنگ جهانی دوم بوده است.
نکوداشت های کتاب اسم رمز: پائولین
داستان واقعی و گیرا از شجاعت یک مأمور مخفی که پشت خطوط دشمن می‌جنگد به اندازه‌ی هر اثر داستانی تاریخی جذاب است.
کرکاس ریویو

«اسم رمز پائولین» علاقه‌مندان به جنگ جهانی دوم را در هر سنی مجذوب می‌کند. همان طور که پرل آرزو کرده، امیدواریم برای جوانان الهام‌بخش باشد.
بارنز اند نوبل

روایت اول شخص از زنان شجاعی است که در خط مقدم برای پیروزی در جنگ تلاش کردند. این روایت، داستان ناشناخته‌ی زنانی است که هر روز در سایه‌ی تهدید اسارت و مرگ زندگی می‌کردند.
ارتباطات رسانه‌ی کتابخانه

قسمت هایی از کتاب اسم رمز: پائولین (لذت متن)