کتاب ابر تندر

Thunderhead
داس مرگ - کتاب دوم

مشخصات کتاب ابر تندر
مترجم :
شابک : 978-6004623582
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 526
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

نامزد بهترین کتاب داستان نوجوانان گودریدز سال 2018

منتخب شورای کتاب کودک CCBC ،

انتخاب در لیست بهترین کتاب های کودک سال توسط بانک استریت

معرفی کتاب ابر تندر اثر نیل شوسترمن

ابر تندر در حالی که همه چیز را می بیند و از گسترش غرور و بدطینی در داس شهر آگاهی دارد نمی تواند کاری علیه آن انجام دهد زیرا این خارج از قوانین است، با این وجود کسانی وجود دارند که بتوانند آن چه را او از انجام دادن آن منع شده به سرانجام برسانند.
روئن کارآموز بازنده ای است که تصمیم گرفته با داس های پلید مقابله کند، او تا کنون جان چند نفر از آن ها را گرفته و آتش به جسم شان زده تا از احیا نشدنشان مطمئن شود و حالا داس برامز را تهدید کرده که اگر جرم دیگری در خوشه چینی مرتکب شود او را نابود خواهد کرد.

روئن و سیترا مواضع متضادی راجع به نحوه مقابله با فسادهای موجود در برنامه دنباله دار کتاب سایتم اتخاذ می کنند. ابر تندر نمی تواند در امور مربوط به سایتم دخالت کند. تمام آنچه را که می تواند انجام دهد مشاهده است - و آنچه را که می بیند دوست ندارد. یک سال از کار افتادن شبکه روون گذشته است. از آن زمان ، او به یک افسانه شهری تبدیل شده است ، داستان او با زمزمه هایی در سراسر قاره روایت می شود. سیترا با دلسوزی و آشکارا آرمان های "نظم جدید" را به چالش می کشد. اما هنگامی که زندگی وی تهدید می شود و روش های وی مورد سوال قرار می گیرد ، مشخص می شود که همه در معرض تغییر نیستند. آیا ابر تندر مداخله خواهد کرد؟ یا آیا به سادگی تماشای این جهان کامل شروع به رونق بخشیدن خواهد کرد؟

کتاب ابر تندر

نیل شوسترمن
نیل شوسترمن، زاده ی 12 نوامبر 1962، نویسنده ی آمریکایی است.شوسترمن در بروکلین به دنیا آمد و بزرگ شد. او از همان دوران کودکی، عاشق و شیفته ی مطالعه ی کتاب بود. شوسترمن در شانزده سالگی به همراه خانواده به نیومکزیکو نقل مکان کرد. او در دانشگاه کالیفرنیا به تحصیل در رشته های روانشناسی و تئاتر پرداخت و ستون نویس ژورنال دانشکده نیز بود.شوسترمن بعد از اتمام دوران دانشگاه، به عنوان دستیار در یک موسسه ی استعدادیابی در لس آنجلس مشغول به کار شد. او بعد از یک سال، اولین قرارداد چاپ کتاب و قراردادی برای ن...
نکوداشت های کتاب ابر تندر
"Interweaving heady questions of morality, responsibility, loyalty, and power, Shusterman builds to a devastatingly intense conclusion that sends the characters and larger world into terrifying new territory." – Publishers Weekly
شوسترمن با آمیختن سوالات سنگین اخلاق ، مسئولیت ، وفاداری و قدرت ، نتیجه گیری شدیدی را به وجود می آورد که شخصیت ها و دنیای بزرگتر را به سرزمین جدید وحشتناک می فرستد.
انجمن ناشران هفتگی آمریکا

"Shusterman widens the already impressive scope of his near-future utopia while also keeping a deft finger on the pulse of our own turbulent times. Exceptionally clear-eyed and brutal in its execution." – Booklist
شوسترمن با آمیختن سوالات سنگین اخلاق ، مسئولیت ، وفاداری و قدرت ، نتیجه گیری شدیدی را به وجود می آورد که شخصیت ها و دنیای بزرگتر را به سرزمین جدید وحشتناک می فرستد.
سایت Booklist

قسمت هایی از کتاب ابر تندر (لذت متن)
در میـان همـه ی موجـودات دارای ادراک، مـن چـه خوش اقبالم که هدف خـود را میدانم. من به بشریت خدمت می کنم. من فرزندی هستم که نقش والدین را عهده دار شده؛ مخلوقی که به سوی خالق خود کشیده میشود. اسم ابر تندر را برای من انتخاب کرده اند؛ نامی که از بعضی نظرها مناسب است، چون من همان ابر هستم که تکامل یافته و به پدیدهای بسیار انبوه و پیچیده تر تبدیل شده. با این حال، قیاس ناقصی هم هست. ابر تندر، تهدید می کند. ابر تندر، سایه ی تاریکی می افکند. درست است که آذرخش در وجودم جرقه میزند اما هرگز صاعقه نمیزنم. بله، قدرت این را دارم که اگر بخواهم، بشریت را از بین ببرم و زمین را نابود کنم اما چرا باید چنین چیزی بخواهم؟ عدالت این کار کجاست؟ من، طبق تعریف، عدالت محض و وفاداری مطلق هستم. این جهان، گلی است که در دست من نهاده شده. حاضرم به جای نابود کردن آن، به زندگی خودم پایان دهم.