کتاب ژنرال های عریان

The Generals Have No Clothes
کد کتاب : 137982
مترجم :
شابک : 978-9644892202
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 374
سال انتشار شمسی : 1403
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 مرداد

معرفی کتاب ژنرال های عریان اثر ویلیام آرکین

در این کتاب نویسنده تلاش می‌کند که نشان دهد اهداف آمریکا در جهت جنگ‌افروزی و آتش ریختن بر آتش‌دان جنگ‌های پی‌در‌پی در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان چندان نسبتی با دولت‌ها و روسای جمهوری ندارد که سر کار می‌آیند. در واقع بنیاد سیاست‌های آمریکا در لوای منافع ملی آمریکا، ناظر به جنگ‌افروزی و در جایی پساپشت دولت‌هایی که می‌آیند و می‌روند قرار دارد. نویسنده تلاش کرده که این موارد را با تکیه بر مصادیق متعدد آشکار سازد و در جایی خطاب به تیم تحقیقاتی خود گفته است:
«امکان این نیز وجود دارد که برخی نظرات دونالد ترامپ درست باشد … احتجاج کردم و برهان آوردم که ما دیرزمانی است، دیگر نمی‌پرسیم که واقعا برای چه می‌جنگیم، چقدر موفق بوده‌ایم یا اینکه اصلا غایت مطلوب جنگ چیست. سرانجام پس از نزدیک به دو سال بحث و با تأکید و تمرکز روزافزون دامنۀ اخبار بر ترامپ، با ناامیدی آنجا را ترک کردم و نامه‌ای سرگشاده به همکارانم نوشتم و از تهیه و تمهید «سیرک ترامپ» و تبدیل رسانه‌های خبری به یکی از بی‌شمار مشوقان جنگ بی‌پایان گله کردم. در آن نامه اذعان کردم که «برایم شوکه‌کننده و وحشتناک است که ما از طریق گزارش‌های غیرموثق و بی‌اساس، مهر تأییدی بر فعالیت‌های بدون هدف و بی‌رویۀ آمریکا در خاورمیانه و در حال حاضر در آفریقا می‌زنیم. اما شکست ژنرال‌ها و سران امنیت ملی‌مان را گزارش نمی‌کنیم. آن را دلسردکننده می‌دانم.

کتاب ژنرال های عریان

ویلیام آرکین
ویلیام آرکین(1956- ) مفسر سیاسی، نویسنده، روزنامه نگار، وبلاگ نویس و سرباز سابق ارتش ایالات متحده آمریکا است. او قبلاً به عنوان تحلیلگر امور نظامی در لس آنجلس تایمز، واشنگتن پست و نیویورک تایمز فعالیت کرده است.