کتاب کتاب خنده و فراموشی

The Book of Laughter and Forgetting

مشخصات کتاب کتاب خنده و فراموشی
مترجم :
شابک : 978-9645512840
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1979
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

برنده ی جایزه ی لس آنجلس تایمز سال 1984

معرفی کتاب خنده و فراموشی اثر میلان کوندرا

این رمان مشتمل بر هفت راوی جداگانه است با داستان هایی که مضامین مشترکی دارند. کتاب به بررسی طبیعت فراموشی در تاریخ، سیاست و به طور کلی زندگی می پردازد. داستان عناصری از رئالیسم جادویی در خود دارند.
بخش اول: نامه های گمشده / بخش دوم: مادر / بخش سوم: فرشتگان / بخش چهارم: نامه های گمشده / بخش پنجم: لیتست / بخش ششم: فرشتگان/ بخش هفتم: مرز

در سال 1975 کوندرا به همراه همسرش به دعوت دانشگاه رن به فرانسه می رود و این کتاب را با درون مایه اعتراض به اعمال قدرت شوروی ها در چکسلواکی می نویسد . این کتاب ترکیب داستان های کوتاه و تفکرات و فلسفه های نویسنده است . خود کوندرا عقیده داره این کتابش را باید جز رمانها دسته بندی کرد چون آنچه رمان را ایجاد می کند وحدت مضمون هست نه وحدت داستان .

کتاب کتاب خنده و فراموشی

میلان کوندرا
میلان کوندرا، زاده ی ۱ آوریل ۱۹۲۹ در برنو، چکسلواکی، نویسنده ی اهل چک است که از سال ۱۹۷۵ به فرانسه تبعید شد و نهایتا در سال ۱۹۸۱ به تابعیت فرانسه درآمد. او خود را نویسنده ای فرانسوی می داند و مصر است که آثارش باید چه در کتاب فروشی ها و چه در دسته بندی ادبی جزو ادبیات فرانسه محسوب شود. بهترین اثر کوندرا، بار هستی است. قبل از انقلاب مخملی ۱۹۸۹، حکومت کمونیستی کتاب های وی را در چک ممنوع کرده بود. او ترجیح می دهد به دور از هیاهوی شهرت زندگی کند و کمتر با رسانه ها گفت وگو می کند. میلان کوندرا تاکن...
قسمت هایی از کتاب خنده و فراموشی (لذت متن)
از دست دادن آنکه عاشقانه دوستش می داریم تحمل ناپذیرتر از هر چیز است.

زمان باج خود را می گیرد، تمام لذت و شادی ها درخشندگی و آب و تاب خود را بر اثر تکرار از دست می دهند.

در عصر جنون نوشتن، نوشتن کتاب تأثیر معکوسی دارد: هر کسی خودش را در نوشتن خود، و نیز در دیواری آینه ای محصور کرده که او را از شنیدن تمام صداهای بیرون محروم می کند.