کتاب تو تنها نیستی

Harbor Me
کد کتاب : 13907
مترجم :
شابک : 978-6004624121
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 158
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 2 مهر

نامزد دریافت جایزه ی Kirkus سال 2018

نامزد دریافت جایزه ی بلوبونت تگزاس سال 2020

معرفی کتاب تو تنها نیستی اثر ژاکلین وودسن

تو تنها نیستی اولین رمان ژاکلین وودسن برنده جایزه رویای قهوه ای ، درباره کودکانی است که داستانها و مشکلات خود را با یکدیگر در میان می گذارند.

همه چیز از وقتی شروع می شود که شش کودک برای یک گپ هفتگی با هم ملاقات کنند .این دورهمی فقط برای آنها و در غیاب بزرگترهاست.اتاقی که آنها در آنجا گردهم می آیند را اتاق ARTT لقب می دهند ( "اتاق برای صحبت") . آنها تصمیم می گیرند که همه در مورد آنچه آنها را آزار می دهد صحبت کنند ، همه چیز از تبعید پدر استبان و حبس پدر هیلی تا ترس های اماری از تبعیض نژادی و کنار آمدن اشتون با تغییراتی که در خانواده آنها در حال رخ دادن است. وقتی این شش نفر در کنار هم هستند ، می توانند احساسات و ترسهایی را که باید از سایر نقاط جهان پنهان کنند ابراز کنند. و در کنار هم ، آنها می توانند شجاع تر و آماده تر برای بقیه عمر خود باشند.

کتاب تو تنها نیستی

ژاکلین وودسن
ژاکلین وودسن، زاده ی 12 فوریه ی 1963، نویسنده ی آمریکایی است.وودسن در اوهایو به دنیا آمد. او سال های ابتدایی زندگی را در کالیفرنیای جنوبی گذراند و در هفت سالگی به بروکلین رفت. وودسن پس از کالج، به کار در یک شرکت فعال در تولید کتاب های کودک مشغول شد. او در همین شرکت، توجه یکی از مسئولین را به خود جلب کرد و همین آشنایی، باعث ورود او به عرصه ی نوشتن کتاب های کودک و نوجوان گردید.
نکوداشت های کتاب تو تنها نیستی
Woodson’s spare, lyrical, and evocative prose carries the story seamlessly, weaving in themes of justice and family, friendship and courage. This is a timely and beautifully written story that should be on library shelves everywhere.
نثر زیبا و تحریک آمیز وودسون داستان را یکپارچه می کند ، با مضامین عدالت و خانواده ، دوستی و شجاعت . این داستان زیبا نوشته شده است که باید آن را بخوانند.
School Library Journal School Library Journal

Woodson delivers a powerful tale of community and mutual growth. The bond they develop is palpable. . . . The characters ring true as they discuss issues both personal and global. This story, told with exquisite language and clarity of narrative, is both heartbreaking and hopeful. An extraordinary and timely piece of writing.
وودسن داستان قدرتمندی از اجتماع و رشد متقابل را ارائه می دهد. پیوندی که آنها ایجاد می کنند قابل لمس است. . . . این داستان که با زبان نفیس و وضوح روایت شده ، هم دلهره آور و امیدوار کننده است. اثری فوق العاده و دقیق.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب تو تنها نیستی (لذت متن)
خانم لاورن بچه ها را به کلاس هنر قدیمی شان می برد و از آن ها می خواهد هفته ای یک بار به این کلاس بیایند و یک ساعت با هم حرف بزنند. او به بچه ها می گوید شما باید حرف هایی را بزنید که نمی توانید در حضور بزرگ ترها بزنید و ازشان می خواهد از خودشان بپرسند: «اگر در جهان، بدترین اتفاق های ممکن بیفتد، آیا به دیگران کمک خواهم کرد؟ آیا به نیازمندان پناه می دهم؟ و...» بعد، از تک تک بچه ها می خواهد به دوستش بگوید: «من پناه تو خواهم بود.»