کتاب خانواده من و بقیه حیوانات

My Family and Other Animals
کد کتاب : 13972
مترجم :
شابک : 978-9646194335
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 326
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1956
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب خانواده من و بقیه حیوانات اثر جرالد دارل

کتاب « خانواده من و بقیه حیوانات » با الهام از خاطرات نویسنده آن، «جرالد دارل» از ۵ سال زندگی در جزیره کورفوی یونان نوشته است. در میان این خاطرات، علاقه فراوان نویسنده به طبیعت و جانوران بسیار مشهود است.

زمانی که خانواده دارل از اقلیم نمناک و خاکستری انگلستان به ستوه می آیند، خانه شان را می فروشند و راهی جزیره آفتابی کورفو در یونان می شوند. کتاب «خانواده من و بقیه حیوانات» قرار بوده است کتابی درباره تاریخ طبیعی جزیره کورفو باشد، اما در انتها به کتابی درباره تجربه های بی نظیر خانواده دارل با عقرب ها، کفشدوزک ها، لاروهای شب تاب حشرات، اختاپوس ها، خفاش ها، وزغ ها، پروانه ها و مارمولک ها در خانه شان در این جزیره تبدیل می شود.

جرالد ۱۰ ساله سفرش به کورفو را با تمام وسایلی که به نظرش برای چنین سفری ضروری است آغاز می کند: یک تور حشره گیری، یک سگ و یک شیشه پر از کرم پروانه که هر لحظه ممکن است پیله ببندند. در زمان زندگی در جزیره، جرالد چندان دلیل غرغرهای برادرها و خواهر بزرگ ترش را درباره پیدا شدن مار در وان حمام یا عقرب روی میز غذاخوری درک نمی کند.

کتاب « خانواده من و بقیه حیوانات » کتابی سرشار از لحظات طنز از مواجهه خانواده متنوع دارل با طبیعت جزیره کورفو است.

کتاب خانواده من و بقیه حیوانات

جرالد دارل
«جرالد دارل» نویسنده و جانورشناس انگلیسی برادر کوچک‌تر «لارنس دارل» رمان‌نویس است. کتاب‌های جرالد دارل به خاطر نثر شیوا و طنز پرمایه‌ای که دارند از پرفروش‌ترین کتاب‌های انگلیس به شمار می‌رود. جرالد دارل تا زمانی که زنده بود زندگی‌اش را وقف حفاظت از حیات‌وحش و نوشتن کرد. جرالد دارل در مقایسه با برادرش، چندان خودش را نویسنده نمی‌دانست. او نویسندگی را برای تامین مالی فعالیت‌هایش درباره حیات‌وحش انجام می‌داد....