کتاب فقط روزهایی که می نویسم

Agitations
کد کتاب : 14072
مترجم :
شابک : 978-6009688494
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 12 خرداد

معرفی کتاب فقط روزهایی که می نویسم اثر آرتور کریستال

در مراسم اهدای جایزه ی پن در توصیفش گفتند «آرتور کریستال آشوبگری دوست داشتنی و فتنه گری خودی است.» به نظر می آید کریستال در قواعد ثابت مقاله نویسی آشوب به پا کرده و «جستار روایی» را چند قدم جلوتر برده است. جستار روایی، نقل مضمون است؛ نویسنده اطلاعات و تحلیل صرف نمی دهد، روایت خود را از تجربه و لمس مضمون در اختیار خواننده می گذارد. کریستال ذهنی زیرک، دقیق و عاری از پیش داوری دارد و این ویژگی ها از او مقاله نویسی ساخته که چه با او موافق باشیم چه نباشیم، نوشته هایش حال مان را خوب می کند. مشاهده گری دقیق و سرزندگی نوشته هایش به جستار و قالب های عرضه ی فکر حیاتی نو بخشیده است.

کتاب فقط روزهایی که می نویسم

آرتور کریستال
از آرتور کریستال فقط یک عکس در اینترنت هست. در صفحۀ پروفایلش در وب‌سایت مجلۀ نقد کتاب لس‌آنجلس. متن کنار عکس می‌گوید «آرتور کریستال برای نیویورکر، هارپر، امریکن اسکولار، ضمیمۀ ادبی تایمز، نقد کتابِ نیویورک‌تایمز و نشریات دیگر نوشته است. او نویسندۀ کتاب‌های فلان و فلان و فلان است [طبعاً اسم کتاب‌ها آمده]. او ساکن نیویورک است.» صفحۀ ویکی‌پدیای او چیزی به زندگیِ شخصی‌اش اضافه نمی‌کند جز این که «در جنگ جهانی دوم آلمانی‌ها پدربزرگ...
دسته بندی های کتاب فقط روزهایی که می نویسم
نکوداشت های کتاب فقط روزهایی که می نویسم
کریستال با لحن بازیگوشانه اش، گوشه های ناپیدای نویسندگی را وامی کاود و شخصیت نویسندگان را نیز شخم می زند.
مصطفی اعتزالی، روزنامه‌ی اعتماد

این کتاب یک کتاب کوچک، خوش دست و خوش خوان است و لحن طنزآمیز نوشتار در کنار نکته پردازی نویسنده باعث می شود با اشتیاق بخوانیم و پیش برویم.
سیامک محبوب، مجله‌ی مطالعات خواندن

جستار آرتور کریستال با عنوان «دیگر کتاب نمی خوانم» را حتما مطالعه کنید. من کم مقاله و کتاب در باب رمان و تاریخش و اکنونش نمی خوانم. به جرئت می توانم بگویم نوشتاری به این دقیقی در مورد علل افول رمان معاصر نخوانده ام. این مرد حکمت باستانیان را در ذهن و زبان امروز ریخته است…
محمدحسن شهسواری، سایت خوابگرد

قسمت هایی از کتاب فقط روزهایی که می نویسم (لذت متن)
فهرست : سخن مترجم | این مرد میانسال جدی به چه چیزی می خندد؟ / سخن گوی تنبل ها | چرا موفق نبودن آسان نیست؟ / لذت های گناه آلود | آیا دعوای داستان ادبی و داستان ژانر رو به پایان است؟ / وقتی نویسنده حرف می زند | چرا بهتر است خالق متون محبوبمان را نبینیم؟ / زندگی و نویسندگی | چرا زندگی و حرفه ی نویسنده از هم جدا نیست؟ / دیگر کتاب نمی خوانم | آیا خواننده ی واقعی آخر داستان معلوم می شود؟