کتاب دریایی دیگر

A Different Sea
کد کتاب : 14107
مترجم :
شابک : 978-6229936313
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 131
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1991
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 17 خرداد

معرفی کتاب دریایی دیگر اثر کلودیو مگریس

کتاب دریایی دیگر، بی گمان یکی از بهترین آثار این نویسنده است؛ رمانی به غایت فلسفی، زیبا و به شدت تاثیرگذار که لذت خواندن ادبیات ناب را به خواننده ی علاقمند می چشاند. انریکو مرول، قهرمان داستان، سفری طولانی را شروع می کند. او با الهام از تعلیمات دوست و مراد فکری اش، کارل میشلستادتر، که فیلسوفی نام آور و مشهور است به قصد شناخت بهتر و عمیق تر از خود و جهان اطرافش به هرگونه تعلق خانوادگی، سیاسی و شغلی پشت پا می زند.

کتاب دریایی دیگر

کلودیو مگریس
کلادیو ماگریس (ایتالیایی: Claudio Magris؛ زادهٔ ۱۰ آوریل ۱۹۳۹) یک زبان‌شناس، روزنامه‌نگار، نویسنده، و مترجم اهل ایتالیا است.ماگریس جایزه ۲۵ هزار دلاری صلح نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت آلمان به خاطر تقویت تنوع فرهنگ اروپایی را از آن خود کرد. این جایزه به سبب فعالیت‌های کلادیو مارگریس در زمینه مشکلات و معضلات همزیستی و تأثیر متقابل فرهنگ‌های گوناگون به او اهدا شده‌است. وی در مراسم دریافت این جایزه در سخنرانی‌اش هشدار داد: ما خود را در گهواره این خیال باط...
قسمت هایی از کتاب دریایی دیگر (لذت متن)
گاهی همین زندگی که رس آدم را می کشد، یک دفعه روی سخاوتمندش را نشان می دهد، می آید و به جای اینکه یقه ات را بچسبد برایت آسان می گیرد.

ماریو شبیه کارلاست، با همان پیشانی بلند خواهرش، همان نگاه رئوف بی پروا و همان دهان پر عتاب. وقتی انریکو او را می بیند که ناگهان از فرسنگ ها دورتر پیدایش شده، با همان چشم های آبی کارلا، به این فکر می کند که ما آدم ها، نه خود یک زن یا یک مرد را، بلکه نگاه، دریای نگاه و لبخندی را که ورای جنسیت است دوست می داریم.

چه بسا دلش می خواهد به ماریو بخندد، با در نظر گرفتن اینکه تا به الان هیچ نشانی از زنده بودنش در دست نبوده و در گوریتسیا کسی نمی دانست که اصلا این آدم کجا هست، و حالا تمام این راه را آمده که به او بگوید کارلا چشم به راهش است و همیشه دوستش داشته منتها این بار، راستش را بخواهی، یک جور متفاوت…